Van esély a döntőbe jutásra

Egy győzelemmel és egy balszerencsés döntetlennel zárta az első napot Békés megye amatőr labdarúgó-válogatottja a Békéscsabán zajló régiós tornán, melynek győztese képviselheti Dél-Alföldet a jövő heti, Pécsett sorra kerülő országos fináléban.

A méhkeréki tréner, Bíró Róbert által irányított viharsarki együttes Jász-Nagykun-Szolnok ellen nyitotta a kétnapos programot. Gyorsan vezetést szereztek Piti László révén a mieink és bár az ellenfél egyenlíteni tudott, a szünetre már nálunk volt az előny, a második félidő pedig végképp az elképzeléseink szerint alakult, így a 60 perc végén magabiztos győzelemnek örülhetett a csapatunk.
Békés–Jász-Nagykun-Szolnok 4–1 (2–1)
Vezette: Valu Tibor.
Békés: Vasas – Komlósi, Ruzsa Sz., Wéber, Pilán (Boros) – Krajcs (Lugasi), Kriska, Szlovák – Popovics (Kovács Gy.), Piti (Vass), Sztojka (Dajcs Á.). Edző: Bíró Róbert.
Jász-Nagykun-Szolnok: Papp T. – Héder, Nagy A. J., Héder (Veréb V.), Sári (Veréb D.) – Szívós (Pongrácz), Gusztafik, Varga M., Hájos – Szedlák (Viczián), Erdősi (Kiss Zs.).
Gólszerző: Piti (6., 28. – 11-esből), Sztojka (49.), Kriska (55.), ill. Héder (15.).

Másfél órával az első találkozó után Pest megye legjobbjai vártak a mieinkre. Sokáig eredménytelenül kereték egymáson a fogás a felek, mígnem a félidő végéhez közeledve Vass Andrásnak csak sikerült „bepaszíroznia” egy labdát, noha erre korábban több lehetőség is kínálkozott. A térfélcserét követően megélénkült a vendégek játéka, egy büntetőjüket Vasas sikerült hárítania. Amikor pedig már-már úgy tűnt, hogy zsebünkben a három pont, akkor énekeltek ki a szánkból kettőt a hosszabbításban.
Pest–Békés 1–1 (0–1)
Vezeti: Aux László.
Pest: KreiszHegyvári, Tell, Németh, Albirt (Göblyös)Vörös (Pintér), Halasi (Szmola), KozáriSzanku, Szalay, Molnár T. (Gerebenics).
Békés: Vasas – Boros, Ruzsa Sz., Wéber, Pilán (Komlósi) – Kovács Gy. (Lugasi), Kriska, Nagy G.Vass (Dajcs Á.), Piti (Popovics), Sztojka (Szlovák). Edző: Bíró Róbert.
Gólszerző: Pintér (62.), ill. Vass (23.).
Az első napi tapasztalatok alapján úgy érzem, hogy reális esélyünk lehet kiharcolni az országos döntőbe jutást, ehhez azonban holnap délelőtt mindenképpen le kell győznünk Bács-Kiskunt, amely a legeredményesebben zárta az első napot. Csapatunk hozzáállásával elégedett vagyok, nagyon fontos lesz, hogyan tudjuk kipihenni magunkat a holnapi két találkozóra foglalta össze a szombati történéseket Bíró Róbert, a megyei alakulat trénere.

További eredmények: Bács-Kiskun–Csongrád 2–1 (1–0), Jász-Nagykun-SzolnokBács-Kiskun 2–4 (0–0), CsongrádPest 00.
Az állás: 1. Bács-Kiskun 6 pont (6–3), 2. Békés 4 (5–2), 3. Pest 2 (1–1), 4. Csongrád 1 (1–2), 5. Jász-Nagykun-Szolnok–Bács-Kiskun 0 (3–8).