A küzdeni tudásra nem lehetett panasz

Nagy csatát és háromgólos hazai sikert hozott Debrecenben az NB I-es női kézilabda-bajnokság évzáró kelet-magyarországi derbije. A csabai lányokat nem érheti szemrehányás a küzdeni tudásuk miatt, hiszen Jovana Kovacsevics eredményességével végig nyílt meccsre késztették az esélyesebbnek tartott házigazdákat, ezzel együtt pont nélkül búcsúztatják az óesztendőt.

Debreceni VSC-TVP–EUbility-Békéscsabai Előre NKSE 31–28 (15–12)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Debrecen, 1500 néző. Vezette: Bacs József, Bóna Szabolcs.
Debrecen: LAJTOS – Varsányi 4, Punyko 3, Pálsdóttir 1, Grigel 3, Hajduch, VANTARA-KELEMEN 4. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), DESZPOTOVICS 8, Hársfalvi, Sirián 2, Pénzes, Csáki 4 (4), Tóvizi 2. Edző: Anton Tiselj.
Békéscsaba: Györkös 1 – Kovács A. 2, Vukajlovics 1, Walfisch 4, Zöldi-Tóth 3, KOVACSEVICS 9, Bottó 1. Csere: Popovics (kapus), MIHÁLFFY 4 (2), Pintér, Gidai 1, Szarka 1, Szögi 1 (1). Edző: Horváth Roland.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1; 9. p.: 3–3; 15. p.: 6–7; 22. p.: 10–10; 29. p.: 15–10; 37. p.: 19–13; 41. p.: 20–17; 44. p.: 22–17; 48. p.: 23–20; 53. p.: 27–22; 56. p.: 27–25.

Mindkét fél nagyon keményen a védekezésre fektette a hangsúlyt, ezért kezdetben nehezen születtek a találatok. A csabaiak Zöldi-Tóth Kata révén az 5. percben szerezték első góljukat, a hazaiak duplájára válaszolva. Nehezítette a dolgukat, hogy Jovana Kovacsevics ugyanekkor már a második kétperces büntetését kapta a „rá utazó” játékvezetőktől. Ennek ellenére Walfisch Mercédesz átlövése semmissé tette a „Loki” kétgólos előnyét. A látogatók a folytatásban is bátran játszottak, habár sokat voltak emberhátrányban, Kovacsevics triplájával tartották a lépést, a félidő derekán pedig először volt náluk az előny (15. perc: 6–7). A közönség szomszédvári derbihez méltó küzdelmet láthatott. A DVSC-t a világbajnokságot megjárt légiósaik, Grigel, Punyko és Deszpotovics lendítették át a holtponton, és zsinórban dobott öt góllal megnyugtató vezetésre sikerült szert tenniük, amit a nagy kedvvel játszó Kovacsevics „tompított” a szünetig.
A második félidő a hazaiak számára kezdődött jobban, négy találatukra csak egy érkezett a viharsarkiak részéről az első 7 perc során. A fiatalok, Gidai Eszter és Kovács Anett eredményes befejezései tartották életben a látogatók reményeit, azonban a Ljubljanából visszatérő, ellenállhatatlan Jelena Deszpotoviccsal rendre meggyűlt a bajuk. Az ellensúlyt Kovacsevics jelentette, akinek az eredményessége révén a 48. percig nyílt volt a harc. A félidő finiséhez érkezve a csabaiak fél percen belül két büntetőt is elhibáztak, ez pedig túl soknak bizonyult. Mihálffy Adrienn harmadikra ugyan már bedobta, Walfisch is korrigált két gyors találattal, de megkésett a hajrá, hiszen közben a hazaiak be-be találtak, így sikerült megtartaniuk vezetésüket a meccs végét jelző dudaszóig. 30–28-as állásnál a csabaiak még támadhattak a szorosabb eredmény eléréséért, de a játékvezetők elvették tőlük a labdát, és ebből egy gyors kontra végén megszületett a végeredmény.
Összességében a vendégek játékára nem lehet panasz, igyekezetükkel a gyengébb védőmunka ellenére is döntetlenre hozták a második játékrészt, és ki tudja mi lett volna, ha a „Loki” a meccs első felében nem kap túlságosan nagy tiszteletet a játékvezetőktől.

Korábbi eredmények, program, tabella:

Címlapon: Bottó Rózsáék nagyot küzdöttek Debrecenben, de tapasztalatlanságuk miatt elmaradt a pontszerzés