Nem voltak azonos súlycsoportban

Húszgólos vereséget szenvedett Vácott az Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata. A lila-fehér alakulat különösen az első félidőben nem tudott mit kezdeni a házigazdák gyorsabb és pontosabb játékával, szünet után már kiegyenlítettebb játék folyt, igaz addigra minden eldőlt.

Váci NKSE–EUbility-Békéscsabai Előre NKSE 48–28 (28–10)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vác, 400 néző. Vezette: Paska Dániel, Vastag Sámuel.
Vác: Arenhart – JOVETICS 5, Hámori 5, Lakatos 3, Helembai F., De Souza 4 (3), RADOSZAVLJEVICS 7. Csere: Suba (kapus), Barján 1, Kácsor 3, SZAMORÁNSKY P. 6, Hornyák B. 2, SZONDI 5, DIÓSZEGI 5, Kovács P. 2. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán.
Békéscsaba: Popovics – Kovács A., Kovacsevics 6, Szögi 2, Giricz, Mihálffy 3, Szarka. Csere: Györkös (kapus), Vukajlovics, Gidai 8 (3), Zöldi-Tóth, Walfisch 5 (1), Bottó 2, Pintér, Farkas K. 2. Edző: Horváth Roland.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–0; 9. p.: 9–3; 12. p.: 13–4; 17. p.: 15–5; 23. p.: 21–7; 25. p.: 24–8; 35. p.: 32–12; 38. p.: 33–15; 46. p.: 39–21; 54. p.: 43–24.

Lendületesen kezdett a tabella hatodik helyén álló hazai együttes, és kihasználva a békéscsabai lányok hibáit, a 4. percben ötgólos előnyre tett szert. Horváth Roland időt kért próbálta rendezni a sorokat, ám ez nem nagyon jött össze. A vendégek első gólját Gidai Eszter lőtte hétméteresből, majd Kovacsevics kétszer is betalált, így a 9. percben 9–3-as váci vezetést mutatott az eredményjelző. A Duna-partiaknál különösen a két szélső élt az adódó lehetőségekkel, hiszen a 12. percben Jovetics már ötödik gólját lőtte, míg a másik oldalon Radoszavljevics jeleskedett, aki ekkor négynél járt. A 17. percre már tíz góllal járt előrébb a magasabb sebességi fokozatban kézilabdázó hazai gárda, amelynek a lendületét nem tudták megfékezni a lila-fehérek. Ennek köszönhető, hogy már a félidőben osztálynyi különbség mutatkozott a felek között!
Fordulás után tovább tartott a hazaiak fölénye, igaz tíz perc alatt a lila-fehérek öt gólt lőttek, mi több a félidő felénél ebben a játékrészben már tizenegynél jártak, miközben az első félidőben mindössze tíz gólig jutottak. A folytatásban is a cseresorukat szerepeltető váciak irányítottak, a vendégeknél Gidai Eszter járt élen a gólszerzésben, aki az 52. percben már a nyolcadik találatát jegyezte. Ekkor már a váciak sem törődtek sokat a védekezéssel, így fordulhatott elő, hogy az Előre is eredményesebbé vált, így ezt a félidőt csak két góllal nyerte a házigazda.
A kiváló külföldi légiósokat, és a tehetséges hazai kézilabdázókat felvonultató, minden tekintetben jobb váci csapat ilyen különbséggel is megérdemelten győzött. A lila-fehérek számára sok tanulsággal szolgált a mérkőzés, még ha nem is feltétlenül a Váchoz hasonló erőt képviselő riválisokkal szemben is kell elérni a céljukat.

Szilágyi Zoltán:
– Vannak olyan meccsek,amikor az egyik csapatnak minden bejön, a másiknak meg semmi. Gyakorlatilag ennek köszönhetően dőlt el a mérkőzés negyedóra alatt. Élveztük a játékot, örülök annak, hogy mindenkinek lehetőséget adhattam.
Horváth Roland: – Gratulálok a Vácnak, nagyon jól játszott! Nem számítottunk esélyesnek, mégis csalódás számomra a mai teljesítményünk. Hoztuk a szokásos idegenbeli formánkat, amin a bajnokság finisére mindenképpen változtatnunk kell!

Aktuális és korábbi eredmények, program, tabella:

Címlapon: Gidai Eszterék nem tudták feltartóztatni a lendületesebb váciakat. Fotó: Lakatos Gábor