Célba ért a gyulai hölgykoszorú

Ahogy az várható volt, a listavezető gyulai női kézilabda-csapatnak nem jelentett kihívást a sereghajtó legyőzése, ezzel az aranyérmet is begyűjtötte az NB II-es kézilabda-bajnokságban. A fürdővárosiak legfőbb ellenlábasát ráadásul legyőzték a bronzérmes csabai lányok, így végül 3 pontot vertek riválisukra. A Dél-keleti csoport hétvégi utolsó fordulójának további mérkőzései is hazai sikereket hoztak. A Csorvás kiélezett csatában vereséget szenvedett Gyomaendrődön, a Szarvas viszont legyőzte a Mezőtúrt, így végül e két gárda felcserélt egymással az 5. helyet.

Gyulasport–Makói KC 38–18 (17–8)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 350 néző. Vezette: Incze Viktória, Incze Tamara.
Gyula: Borsós – Csapó-Kovács H. 7, Rácz 4, Pap Zs. 7, Szabó L. 4, Lukoviczki 6 (1), Szabó R. 6. Csere: Antal (kapus), Nagy N., Radnóti, Domokos Semjéni 1 (1), Csiffáry 2 (2), Buzási, Balogh V., Szappanos, Gyepes 1. Edző: Barna Károly. A Makó legjobb
góldobója: Hadobás 5.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1.
A mérkőzés előtt a hazaiak elbúcsúztatták az aktív játékot befejező Zsittnyáné Csiffári Csillát és Borsós Erikát. A 10. percig volt szoros a mérkőzés, a gyulaiak látványos gólokkal kerültek jelentős előnybe és biztosan győztek az idén pont nélküli Makó ellen, megszerezve a bajnoki címet. A lefújást követően dr. Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere, Kónya István alpolgármester, Fabulyáné Kovács Tímea, a Békés Megyei Kézilabda Szövetség elnöke, Csorba László, a Csongrád Megyei Kézilabda Szövetség képviselője és Kertes István, a Gyulasport NKft. ügyvezető közreműködésével éremátadásra került sor.

K. Szeged SE–Újkígyós FISE 46–25 (22–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 50 néző. Vezette: Herceg, Piller.
Újkígyós: Domokos – Sipka, LAURINYECZ 8 (3), Vozár M. 1, Rákóczi 2, BAKONYI 11 (2), Berczi 3. Csere: Markó (kapus). Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. A Szeged legjobb góldobói: Szűcs D. 10, Sebestyén F. 7.
Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5.
A bajnokság végére megfogyatozva érkezett az Újkígyós az utolsó mérkőzésére. Két ifista szélsővel, az egész tavaszt kihagyó beálló, Rákóczi Andreával és az egy szem kapuscserével 9–9-ig volt partnere a szegedi csapatnak.

Gyomaendrődi NKSE–Csorvási SK 30–28 (14–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 60 néző. Vezette: Csanádi, Polgár A.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 1, Gyuricza 1, FARKASINSZKI Z. 7 (5), Baráth K., Szűcs 5, FARKASINSZKI M. 6. Csere: Budai 1, Dinnyés, Fekécs 1, NÉMETH K. 8. Edző: Lakatos Tibor.
Csorvás: MZsiga – Gömöri 1, Madar 3, Baráth Zs., Réti 2, Sajben 5, KURUCZ 8. Csere: Kocsis F. (kapus), Neller 1, VALACZKAI 6, Baráth B. 2, Ivanics D., Popol G. Edző: Baráth Lajos.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 0.
Csaknem végig a Gyomaendrőd vezetett, de a csorvásiak többször is felzárkóztak, sőt, a 2. félidő második felében vezettek is egy góllal. Az 57. perctől a remek tavaszt produkáló hazaiak egy 4–1-es rohammal szerezték meg a győzelmet.

Békéscsabai Előre NKSE U22–Hódmezővásárhelyi LKC 29–23 (12–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Major, Szűcs.
Békéscsaba: Horvát D. – Baranka, KUKELY A. 11 (1), Predescu 2 (2), Dombi 4, Török F., Török Cs. 3. Csere: CSIZMADIA, Márk (kapusok), KÉRI 5, Marik 2, Zsibrita 1, Vozár M., Kukely K. 1. Edző: Szabó Károly. A Hódmezővásárhely legjobb
góldobói: Török G. 6, Nagy E. 5 (1).
Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4.
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, egy-két gólnál többel egyik csapat sem tudott elhúzni. A játékrész vége a vendégeknek sikerült jobbnak, minimális előnnyel térhettek pihenőre. A 2. felvonás első harmada még szoros játékot hozott, de innen az Előre jó védekezéssel és kapusteljesítménnyel, szellemes támadójátékkal elhúzott és meggyőző különbségű sikert aratott.

Szarvasi NKK–Mezőtúri AFC 29–24 (15–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 100 néző. Vezette: Kovács G., Papp B.
Szarvas: Jani – KOVÁCS B. 11 (5), MAJOROS 5, MESTER 6, Milyó 2, Molnár, TRNYIK 4. Csere: Juhos, Kasik (kapusok), Ábrahám, Nyerges 1, Tasgyik, Krizsán. Edző: Száva Flórián. A Mezőtúr legjobb góldobói:
Gábor 7 (1), Jakab 7.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 6/3.
Bő 20 percig felváltva estek a gólok, majd a szarvasiak fokozták a tempót és szünetre 15–11-el vonultak a csapatok. A második játékrészben a vendéglátók némi fölényt harcoltak ki 6-7 gólos előnnyel. A véghajrában a túriak csökkentették a hátrányukat, de a biztos szarvasi vezetés nem forgott veszélyben. A szarvasi felnőttek az 5., az ifjúságiak a 3. helyen fejezték be a bajnokságot.