Szarvasi sikerek a Génius Kupán

Lezárult a debreceni Génius Kupa, mely az utánpótláskorú sakkozók számára jelent rendszeres és nívós erőpróbát. A 6 különálló versenyből álló sorozat visszatérő vendégei a szarvasi Patkó Lajos által felkészített fiatalok. A viadalokat külön díjazással bonyolítottak le, azonban a versenyeken szerzett pontok összeadódnak, a végeredménybe az 5 legjobb teljesítményt számítják bele.

Az áprilisi utolsó fordulóban 80 gyermek vetélkedett, ez volt a legerősebb állomás, mert sok edző gondolta úgy, hogy a miskolci országos egyéni diákolimpia döntő előtt még megméretteti a tanítványait. A színvonalas mezőny ellenére a szarvasi gyerekek jól szerepeltek. A 8 éveseknél Styecz Laura győzött és összetettben is élen végzett. Egy korosztállyal feljebb Pósa Réka ezúttal második helyen zárt, de az öt forduló összesítése alapján ő nyerte a 10 évesek megmérettetését. A korcsoportok összetett győztesei kupát nyertek, valamint a Debreceni Sakkiskola idén nyáron esedékes sakktáborában vehetnek rész kedvezményes áron.

A 6. forduló szarvasi helyezései. U8: 1. Styecz Laura (összetett 1. hely), 2. Mészáros Mira, 5. Babecz Áron, 6. Rontó Balázs. U10: 2. Pósa Réka (ö: 1. hely). U12: 1. Plentri Panna (ö: 3. hely), 2. Koszkócsák Dzsenifer (ö: 2. hely). U14: 3. Huszárik Nelli (ö: 3. hely). U16: 4. Mravík Gabriella (ö: 2. hely), 5. Petrás Márta.

Címlapon: Styecz Laura az utolsó fordulót és az összetett versenyt is megnyerte Debrecenben