Gyakorlásnak jó volt a Vasas elleni derbi

Az idei női röplabda Extraliga alapszakaszának utolsó mérkőzését rendezték meg ma, pontosabban pótolták a már korábban több időpont módosításon átesett találkozót, amelynek során a Békéscsaba a listavezető Vasas együttesét fogadta hazai környezetben, a békéscsabai városi sportcsarnokban. Tétje már nem volt a találkozónak, hiszen bármilyen eredmény is lehetett volna, az alapszakaszbeli helyezések már nem változhattak, a Vasas az első, a BRSE a harmadik helyről várja a március végi rájátszás első párharcát. Ettől függetlenül azt várta az ember, hogy igazi presztízs csatát hoz a csütörtök esti derbi.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Vasas Óbuda 1:3 (–21, 20, –20, –21)
Extraligás női röplabdamérkőzés, alapszakasz. Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Tillmann Gyula, Adler László.
Békéscsaba: Tálas, BOKAN 13, Bodovics 7, Ivanovics 13, Mlinar 5, Bodnár 6. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), GLEMBOCZKI 8, Medics 8, Fábián 2, Sebestyén 3. Edző: Paul Bogdan.
Vasas: Ana Tiemi, Kostelanská 9, AMBROSIO 8, Villám L. 3, TÖRÖK 17, Abdulazimova 9. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), ERZEN 9, Da Silva 4, Mihály 4, Durst A. 3. Edző: Jakub Glustzak.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 2:1, 8:1, 11:13, 15:14, 19:24. 2. szett: 3:2, 6:2, 10:5, 15:8, 16:11, 20:13, 24:16. 3. szett: 4:3, 4:6, 12:10, 16:17, 18:17, 18:21. 4. szett: 6:2, 6:6, 13:9, 14:17, 19:20.

Remekül kezdett a házigazda, szintre hibátlanul játszottak, kőkemény ütéseik révén hamar tekintélyes előnyre tettek szert, 5:1-nél, majd 7:1-nél a vendégek fiatal mestere ki is kérte első idejét. A védekezéssel sem volt gond, de egy-egy rossz nyitás már ekkor becsúszott. Majd a szett harmada után pontatlanabbá váltak az ütések, megkezdte a felzárkózást a Vasas. 10:8-nál Bogdan mester is magához rendelete a lányokat. Ez sem segített, fordítottak a fővárosiak, majd jött az első csabai csere: Glemboczki Zóra lépett a pályára. Igencsak belelendültek a piros-kéket, alaposan kihasználták a nagy hirtelen visszaesett békéscsabai hibákat. A végjáték kiegyensúlyozottabb lett, de a legvégén a vendégek bizonyultak összeszedettebbnek és behúzták a szettet.
A második játékrészt is a békéscsabaiak kezdték jobban. Most egy-egy ászt is jegyezhettünk, Szofija Medics és Tatjana Bokan, majd Lucija Mlinar jeleskedett e téren. A lendület is tovább tartott, mint az első szettben, a hibákból is kevesebbet láthattunk. Egyenletesen araszolt előre a pontgyűjtésben a házigazda, egy pillanatig sem adták ki kezükből a kezdeményezést és a vezetést, így egyenlítettek.
A harmadik etapra fél csapatát kicserélte a fővárosiak edzője, Durst Anna, Dékány Bernadett és Silva Nuria da Lopes kapott lehetőséget. Játékukon nem látszott meg a minőségi romlás, nemcsak lépést tartottak a hazaiakkal, hanem olykor még vezettek is. Változatos szettet hozott a harmadik, kicsit hullámzó játékkal. A finisbe kanyarodva a Vasas nagyon belelendült, Paul Bogdan gyors egymás után kétszer is időt kért.
A negyedik szettet ismét a pályaválasztó kezdte jobban, de a piros-kékek a BRSE után eredtek. Ebben a szakaszban láthattunk több hosszú labdamenetet is. A játékrész „félidejéhez” érve hárompontos előnyre tett szert hazai egylet, és jött is a Vasas-időkérés, ami után négyre növekedett a fór. Jöttek a hibák és máris egyenlő volt az állás, amit Paul Bogdan nem viselt el, ő is időt kért. Nem használt, maradt a két csapat közötti távolság. Így végül a Vasas örülhetett.
Az alapszakasz utolsó mérkőzése, miután tétje nem volt, jó volt gyakorlásnak, felkészülésnek a rájátszásra, és végül a nézők is élvezhették a hazai szinten jó színvonalú, mintegy kétórás összecsapást.
Paul Bogdan: – Mind a két csapat fáradtan érkezett az alapszakasz végéhez. Ám mindenki tudta azt is, hogy itt most nincs tétje a találkozónak. Ezért új formációkat próbáltunk ki és gyakoroltunk, mindkét edző alaposan forgatta a csapatát. Teszt mérkőzésnek illet be a mai találkozó
Jakub Gluszak: – Olyan mérkőzést játszottunk, amelynek a végeredménye nem számított sehová. Most az volt a fontos, hogy fejben és játékban felkészüljünk a rájátszásra. A szettek elején nem játszott jól a csapat, de fokozatosan belelendültünk, és ez volt a döntő végül. Innen kezdve várjuk a rájátszást.