A 3. helyért játszik az orosházi csapat

Mindkét címvédő, a Pécs férficsapata és a házigazda Szekszárd női együttese fináléba jutott Szekszárdon, az asztalitenisz Extraliga négyes döntőjében. Az orosházi hölgyek éppen a házigazdáktól szenvedtek vereséget, így vasárnap délelőtt az Erdért SE gárdájával mérkőzhetnek a bronzéremért.

A PEAC már 4-0-ra vezetett a Szeged ellen, végül mégis csupán döntetlent játszott, azonban a szabályok szerint ez továbbjutást ért számára. A Final Four minden mérkőzésén azt az elvet alkalmazzák, hogy 5-5 esetén az a gárda szerzi meg a győzelmet, amelyik az alapszakaszban jobb helyezést ért el, márpedig a Pécs első, míg a Szeged negyedik lett. A másik ágon a Celldömölk került a fináléba, amely szoros csatában verte a BVSC-t.
A nőknél is érvényesült a papírforma, a házigazdák együttese egyetlen meccset sem engedett át az Orosházának, míg a Budaörs 6-1-re nyert az Erdért SE ellen. A bronzmérkőzéseket és a döntőket vasárnap rendezik.

Eredmények, elődöntők. Férfiak: PTE PEAC-Kalo Méh I.–Floratom Szeged AC Probart I. 5:5, Celldömölki VSE-Swietelsky I.–BVSC-Zugló I. 6:4.
Nők: Szekszárd AC I.–PET-BAU ASE Orosháza 7:0 (Mikhailova, Madarász–Csáki, Tóth E. 3:0 , Madarász–Horváth L. 3:0, Parkauskiene–Fehér O. 3:2, Mikhaliova–Tóth E. 3:1, Madarász–Fehér O. 3:0, Mikhailova–Horváth L. 3:0, Parkauskiene–Tóth E. 3:0). Budaörs 2i SC–Budapesti Erdért SE 6:1.
A vasárnapi program. Mérkőzések a 3. helyért.  Férfiak: Szeged–BVSC (10.00). Nők: Orosháza–Erdért SE (10.00). Döntők. Férfiak: PTE PEAC–Celldömölk (15.00). Nők: Szekszárd–Budaörs (15.00).

Címlapon: Fehér Orsolyának volt esélye mérkőzést nyerni a 7-szeres Európa-bajnok, 41 éves litván Parkauskiene ellen, végül azonban vetélytársa győzött öt szettben. Fotó: MOATSZ