A bajnokjelölt ellenállhatatlan volt

Az orosházi kézilabdás hölgykoszorúnak nem volt hatásos fegyvere az NB I B-s bajnokság éllovasával szemben. A Papp László tanítványai már a rajtnál „beragadtak” és később sem igazán tudták tartani a lépést a bajnoki cím megszerzése felé rendíthetetlenül menetelő házigazdákkal szemben.

Kecskeméti NKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 32–24 (16–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Kecskemét, 350 néző. Vezette: Asztalos, Bárkányi.
Orosháza: Makai – Molnár I, Arsenijevic 5 (1), Tobak 1, Takács F. 4 (2), Mihálffy 1, Antal 1. Csere: Bíró, Késmárki (kapusok), BOTTÓ 5, Székesi, Butt 1, CSAJBÓK 6, Zvolenszky. Edző: Papp László. A Kecskemét legjobb góldobói: Varga N. 7, Palotás 5.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.

A találkozó esélyese a listavezető kecskeméti együttes volt, amely a télen két korábbi békéscsabai kézilabdázót igazolt Szegedről, a rutinos kapus, Dömény-Veress Zsuzsannát, és a jobbszélső, Zsilák Katalint.
A hazaiak kezdtek jobban, a 6.percben 4–0-ra vezettek. Papp László azonnal időt kért, de ez sem segített a bátortalan vendégeken, így a 16. percben már 10–4 volt az állás. A félidő második felében is a hazaiak domináltak, a 28. percben 15–9-re vezettek.
Fordulás után jól kezdett a Kecskemét, és a 39.percben már 22–19 volt az állás. Három perccel később Papp László időt kért, ám a lendületes hazaiak a 48.percben már tizenkét góllal vezettek (26–14). A hajrában csökkentette hátrányát az ONKC, amely ezúttal nem tudta szorosabbá tenni a találkozót.
Papp László: – Ha ennyire tiszteljük az ellenfelet, megijedünk a saját árnyékunktól, akkor csak ez lehet az eredmény. Az egyetlen pozitívum, hogy nem estünk össze tizenkét gólos hátrányban.