A bajnoknak sikerült, a Tarcsának nem

Továbbra is veretlenül szerepel az újonc Békéscsabai DKSE együttese az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban. Vólent János alakulata a 4. játéknapon a Köröstarcsánál bizonyult jobbnak hét góllal. Számszerűen azonos eredményt ért el a városi rivális, Belvárosi DSK csapata is, de azzal a jelentős különbséggel, hogy ennyire maradt alul a bajnokkal szemben. Az ismét saját közönsége előtt szereplő Kondoros folytatta hazai győzelmi sorozatát, méghozzá Kiskőrössel szemben.

Békéscsabai BDSK–Kunszentmártoni KSK 24–31 (11–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 85 néző. Vezette: Sándor, Szabó B.
Békéscsaba: Tóth P. – Fazekas
6 (3), Márton 3, Vörös (1), Vlcskó K. 1, Felczán 3, Farkas B. 2. Csere: Csörgő (kapus), Papp L., KOVÁCS B. 1, Nemesi 4 (1), OSGYÁN 1, Kucsera, Arbel. Edző: Labos Tibor. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Cselovszki 11 (3), Danku 5.
Kiállítások: 4, ill.
20 perc. Hétméteresek: 11/5, ill. 4/3.
Tartalékos hazai együttes fogadta a bajnokcsapatot, ennek ellenére kiválóan kezdtek a csabaiak (4–2). Jött egy kis hullámvölgy a kapufák és a kimaradt hétméteresek miatt, ezt kihasználva a rutinos vendégek fordítottak (4–7). Ettől kezdve a házigazdák végig futottak az eredmény után. Kitűnő játékvezetés mellett játszott a két csapat közönségszórakoztató játékot nyújtott. A csabai gárdának megvolt a lehetősége szorosabb eredményre, viszont a hat kihagyott büntető és a számtalan kapufa miatt önmaga dolgát lehetetlenítette el.

Kondorosi KK–Kiskőrösi KSK 27–26 (11–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 100 néző. Vezette: Dohány, Nagy L.
Kondoros: Gyurcsán – Tóth G. 3, RAFFAI 12 (3), Kerekes 3, Kasnyik V. 2, Kósa 3, Zahorecz. Csere: Mezei (kapus), Szpisjak, Krajcsovicz, Sztrehovszki, Nagy J. 1, Zubor 3 (3), Kasnyik T., Istenes. Játékos-edző: Nagy József. A Kiskőrös legjobb góldobói: Szabó 7, Harangozó 6.
Kiállítások: 10, ill. 18 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 4/2.
Az első félidő elején a vendégek akarata teljesült. A hazaiak nem tudták góllal befejezni a támadásaikat, és védekezésben sem remekeltek (7. p.: 1–5). Rendezve sorait, feljavult a KKK játéka, de a szünetig így sem tudta csökkenteni a különbséget. A második játékrészben egy 5–0-s periódust követően kiegyenlített a házigazda, de a vezetést csak az 52. percben sikerült átvennie, amit nagy nehezen meg is tartott a végéig.

Békéscsabai DKSE–Köröstarcsa KSK 31–24 (17–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 250 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
Békéscsaba: SZTANCSIK – KÉRI 7, FELFÖLDI 6 (1), Balogh J. 4, Balázs 3, Bak, Karács 3. Csere: Rákóczi (kapus), Almási, Masa 1, Mohácsi, Molnár G. 2 (1), Kovács Á. 1, Kocsor, Kiss S., NAGY Á. G. 4. Edző: Vólent János.
Köröstarcsa: Kiss N. – MOLNÁR K. 5, BORBÉLY 5 (2), POLGÁR T. 7, Novák 3, Lőrinczi 2, Szatmári M. 1. Csere: Roncsek (kapus), Bánfi, Mészáros 1, Puskás, Molnár B. Edző: Molnár Zoltán.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2.
A lelkes tarcsaiak kezdték jobban a játékot, de a lendületüknek a hazaiak masszív védekezése hamar véget vezetett (12. p.: 7–3). A házigazdák igen stabilak voltak a saját hatosuk előtt, a megszerzett labdákból gyakran szeretek könnyű gólokat gyors lerohanásokból, ennek megfelelően a szünetre jelentős előnyre tettek szert. A vendégek a második játékrész során nagyot küzdöttek azért, hogy elkerüljék a súlyos vereséget, így maradt az első félidei különbség a két együttes között. A csabaiaknál Vólent edző ebben az időszakban csereembereit is játékba küldte, egy kicsit már a keddi Pick-Szeged elleni U20-as bajnokira gondolva.