A Békéscsabának marad a CEV Kupa

A csaknem húszezer lakosú olasz kisvárosban, a Treviso megyei Villorbában rendezték meg az idei női röplabda Bajnokok Ligája selejtező körének visszavágóját, ahol a már Békéscsabán is győztes házigazdák fogadták a viharsarkiakat. Nos, ezúttal is magas színvonalon játszott a vendéglátó, amely nagy fölénnyel nyert, és jutott tovább a BL-ben.

Imoco Volley Conegliano–Linamar-Békéscsabai RSE 3:0 (11, 10, 15)
Bajnokok Ligája selejtező női röplabdamérkőzés, visszavágó. Villorba, Palaverde Aréna, 2000 néző. Vezette: Mylonakisz, Burkiewicz (görög, lengyel).
Conegliano: Bricio, Melandri, Nicoletti, Hill, Folie, Wolosz. Csere: de Gennaro, Fiori (liberók), Cella, Papafotiu, de Kruijf, Easy, Danesi. Vezetőedző: Daniele Santarelli.
Békéscsaba: Petőváry, Ludmán, Dobi, Kosekova, Pekárik, Szedmák. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Petrenkó, Glemboczki. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:4, 14:5, 19:8, 22:10. 2. szett: 3:1, 8:3, 12:3, 17:5, 22:9. 3. szett: 0:3, 2:6, 7:7, 9:8, 16:10, 22:13.

Az argentin szövetség mulasztása miatt Lucia Fresco bemutatkozása a jövő heti maribori KEL-fordulóra tolódik, míg Lucija Mlinar pályára lépését egy kisebb húzódás gátolta.
Egészen jól kezdte a mérkőzést a Békéscsaba, az első négy pontot Szedmákék szerezték és bár az olaszok azon nyomban visszajöttek, az első technikai szünetnél még szoros, 8:5 volt az eredmény. A keddi békéscsabai találkozóhoz képest Szedmákot is a kezdőbe vezénylő Salomoni edző azonban később már feszültebben magyarázott az időkérésnél, a játékot hiányolva. Az olaszok kényelmesen játszottak és gyorsan faképnél hagyták vendégeiket. Santarelli edző már az első szettben szinte az összes cseréjét bevetette. Láttunk egy-két hosszabb labdamenetet is, de a második játszmalabdát Anna Nicoletti lezárta. Ezzel az is eldőlt, hogy alakuljon bárhogyan is a mérkőzés, a Conegliano jut tovább.
A második felvonás sem hozott sok izgalmat, mindkét edző sokat változtatott a csapatán, de ez az olaszok játékán ez nem látszódott meg, hiszen ugyanolyan intenzíven, könnyedséggel szaporították pontjaik számát, mint addig. Az első technikai szünetben nagyobb volt a differencia, mint az első játék hasonló szakaszában. 11:3-nál időt kért Alberto Salomoni és nem volt túl nyugodt, nem feltétlenül azt látta a pályán csapatától, mint amit kért. A Békéscsabán nem látott mexikói Ramos Bricio megmutatta azt is, hogy nem csak nyitni tud, hanem ütni is. A második technikainál még csak öt pontnál tartott a nem túl hatékonyan védekező és támadó Békéscsaba. Túl sok örömünk a folytatásban sem volt, tíz pontig ugyan eljutott a BRSE, de tovább nem, mert az első szettlabdát Bricio egy ásszal azonnal kihasználta.
A harmadik felvonás eleje üdítőleg hatott, hiszen három, majd négy ponttal is vezetett a magyar gárda. Végre ismét azt a bátor játékot láthattuk a csabaiaktól, mint a keddi első mérkőzés azonos fáziásban. Először fordult elő, hogy valamelyik technikai szünetben a csabai csapatnál volt az előny. Szépen lassan azonban kezdte felőrölni a magyar együttest a Conegliano. A csabaiak ezúttal is az utolsó játszmában röplabdáztak a legjobban, de ahogy az első mérkőzésen, úgy most sem voltak képesek megnehezíteni a tavalyi BL-ezüstérmes dolgát.
A Conegliano kettős győzelemmel, 6:0-ás szettaránnyal jutott a Bajnokok Ligája következő fordulójába. A Békéscsaba a CEV Kupában folytatja, az izraeli Maccabi Haifa ellen lép majd pályára decemberben.

A címlapképen: egy nagy olasz leütés, ezúttal is az olasz csapat bizonyult jobbnak – fotó: Csukás Zsolt