A büntetés ellenére dobogón Laczó Dánielék

A Laczó Dániel, Nagy Gergely kenu egység bronzérmet nyert a horvátországi maraton kajak-kenu Európa-bajnokság zárónapján.

A békésiek ifjúsági világbajnoka az újpesti Nagy Gergely Balázzsal aratott magyar bajnoki sikerrel szerzett jogot arra, hogy a metkovici kontinens viadalon képviselhesse hazánkat. A magyar duó a férfi kettesek 26,2 kilométeres számában úgy ért harmadikként célba a spanyol és a lengyel riválisa mögött, hogy egy rossz bójakerülés miatt 15 másodperes büntetést kapott. Ha az nincs, akkor másodikként zárt volna, így viszont az ezüstérmestől 5, a győztestől 20 másodperccel maradt le.
A magyarok a korosztályos versenyeket is beleszámítva kilenc arany-, öt ezüst- és hat bronzéremmel zárták az Eb-t,