A célfoci három pontot eredményezett

Idegenbeli győzelemmel folytatta szereplését a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata, amely az NB II-es pontvadászat szerdai 7. játéknapján a Vácot győzte le a Duna-partiak balassagyarmati átmeneti otthonában.

Vác FC–Békéscsaba 1912 Előre 02 (01)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Balassagyarmat, 650 néző. Vezette: Molnár Attila (Szalai Dániel, Vörös Dániel).
Vác: Halasi – Szűcs K., Dulló, Hajnal B., Juhász Gy. – Zámbó, Géringer L. – Magos (Lefler, 77.), Lassú (Filipovics, 70.), Szalánszki (Kasza, 61.) – Szenes. Vezetőedző: Burzi Attila.
Békéscsaba: Ribánszki – Pilán, Farkas, Szélpál, Mészáros – Szalai, Nagy S. (Babinyecz, 71.), Király, Bidzilya – Gréczi (Máris, 57.), Kovács Á. (Pantovics, 46.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Sárga lap: Farkas a 11., Nagy S. a 29., Juhász Gy. a 33., Dulló a 46., Szenes a 85., Lefler a 86. percben. Piros lap: Kasza a 79. percben.

33. perc: Az egykori csabai bal bekk, Juhász György buktatta a tizenhatoson belül Király Patrikot, amiért ő maga sárga kártyát, a lilák pedig büntetőt kaptak. A 11-est Kovács Ádám higgadtan értékesítette, 0–1.
70. perc:
A szünetben beállt Pantovics Nikola gondolt egy merészet és 17 méterről rászúrta a labdát, amely megpattant és a hálóban kötött ki, 0–2.
79. perc:
A csereként nem sok időt pályán töltő Kasza rántotta le a gólhelyzetben kilépő Márist, amiért piros lappal jutalmazta Molnár játékvezető.

A hazaiaknál Bánföldi Zoltán edző nem változtatott a legutóbbi bajnoki kezdőcsapatán, az Előrénél viszont vasárnapihoz képest öt helyen is változtatott a szakmai stáb.
Nem mondhatni azt, hogy öldöklő tempót diktáltak volna egymásnak a felek. A csabaiak dominálták inkább a játékot, de sokáig nem találtak rést a jól záró váci védelmen. A fiatal hazaiak szervezetten védték le a védő harmadukat, de az ellenállásuk ezzel ki is merült. A csabaiaknak elegendő volt egy hazai figyelmetlenség ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést, ettől kezdve a váciak is nyíltabb hadrendbe kényszerültek.
A támadójátékuk azonban szünet után sem volt veszélyes, igaz a lilák is elmaradtak a vasárnap nyújtott teljesítményüktől. Az elég „laposrasikerült második félidőt Pantovics találata villanyozta fel egy időre, azután viszont ismét a küzdelemé lett a főszerep. A házigazdák sorsa a hajrában esett kiállítással végleg megpecsételődött, a viharsarki együttes pedig értékes pontokkal gazdagodott, nem is érdemtelenül.
Jó: Halasi, Szűcs K., Dulló, ill. Pantovics, Szélpál, Király.

Burzi Attila:
– Tudtuk, ha a Békéscsaba előnybe kerül, utána nehéz feltörni a védelmét. Sajnos ez nem is sikerült, de a balassagyarmati pálya kicsit lejtős és csúszós volt számunkra…
Schindler Szabolcs:
– Nagyon nehéz mérkőzésre készültünk, hiszen a Vác hétről-hétre jobb formát mutat, ami be is igazolódott. Ezúttal az eredményességet helyeztük előtérbe a szépséggel szemben. Az billentette javunkra a mérleg nyelvét, hogy a kialakított szituációkban jó döntéseket hoztunk. A játékunk most nem volt szép, de az eredményesség kárpótol bennünket.

Szikszai László

Címlapon: Gréczi Márton is elkeseredett küzdelmet folytatott a váci védőkkel. Fotó: Erdős Csaba