A címvédő „helyre tette” a trónkövetelőt

Összességében pozitív hétvégét zártak a megyei női alakulatok az NB II-es női kézilabda-bajnokság második körében. Némi meglepetésre a gyomaendrődiek elveszítették a Szeghalom elleni megyei derbit. A szarvasiak nem boldogultak a masszív Szeged otthonában, a többi csapat viszont két ponttal gyarapodott. A címvédő gyulaiak izgalmas csatában múlták felül az ezüstérmes Vásárhelyt, a csorvásiak és a csabai fiatalok egyaránt 5 gólnyi különbséggel múlták felül az aktuális ellenfelüket.

K. Szeged SE–Szarvasi NKK 27–25 (12–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 50 néző. Vezette: Rigó, Rizinger.
Szarvas: JUHOS – Kovács B. 2, LAURINYECZ 12 (6), Majoros 3 (1), Hajdu 5, Molnár M. 1, Milyó 1. Csere: Kasik, Domokos (kapusok), Óvári, Nyerges, Jani K., Brachna, Tasgyik, Trnyik 1. Edző: Száva Flórián. A Szeged legjobb góldobói: Szűcs 12 (6), Kertész 6 (3).
Kiállítások: 16, ill. 20 perc. Hétméteresek: 10/9, ill. 7/7.
Igen szorosan alakult az eredmény az első félidőben, jelentős
előnyre egyik gárda sem tudott szert tenni. Ebben közrejátszott az is, hogy Juhos kapus bravúrosan védett. Az ő teljesítményét a támadók nem tudták gólokra váltan. Pihenő után sem változott a helyzet, a gólok felváltva estek. Amikor már a fáradság jelei kezdtek megmutatkozni, a mérkőzés keménysége, helyenként durvaságba csapott át. Rendre a szegediek jártak előrébb, a látogatók az 55. percben 2424-nél egalizáltak, a végjáték azonban a pályaválasztónak sikerült jobban.

Csorvási SK–Deszki KSC 2823 (15–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 80 néző. Vezette: Dohány, Nagy L.
Csorvás:
MIKE – Major L., Réti 2, MITYKÓ 5, Kurucz 3, Zahoránné 3, KEREPECZKINÉ 7. Csere: Zsiga, Kocsis (kapusok), Neller Zs., Gömöri, Valaczkai 1, Madar, Baráth B. 3 (1), Ivanics 1, Vólent 3 (3). Edző: Baráth Lajos. A Deszk legjobb góldobója: Kozserán 7 (1).
Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1.
A mérkőzés elejétől a hazaiak kezében volt az irányítás. A rengeteg elhibázott ziccer ellenére biztos, megérdemelt győzelmet arattak a csorvási lányok a jól küzdő vendégek ellen.

Mezőtúri AFC–Békéscsabai Előre NKSE U22 2429 (13–17)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 150 néző. Vezette: Aczél, Paudovics.
Békéscsaba:
HORVÁT D. Szabó K. 1, Török F. 3, KUKELY A. 10 (2), BENCSIK B. 3, Bucsi 3, KUKELY K. 8. Csere: Bánfi, Makoviczki (kapusok), Ekker Gréta 1, Farkasinszki D., Zsibrita, Kovács A. Edző: Szabó Károly. A Mezőtúr legjobb góldobója: Hornyák 8.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 3/2.
Rögtön a csabaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, 3-4 góllal elhúztak és ezt az előnyt sikerült az 1. félidő végéig megtartaniuk. Az 50. percig nem változott a helyzet, ekkor azonban elég volt néhány hiba ahhoz, hogy a hazaiak nyílttá tegyék a mérkőzést (50. p.: 22–23). Rendezte azonban sorait az Előre és egy 6–2-es végjátékkal sikerült bebiztosítani az idegenbeli győzelmet.

Corner-Gyulasport–Hódmezővásárhely LKC 2422 (119)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés.
Gyula, 250 néző. Vezette: Dohány, Nagy L.
Gyula:
Aradi – Buzási 3, Csapó-Kovács, Lukoviczki 6 (3), Zöldi-Tóth K. 4, Balogh V. 5, Szabó R. 5. Csere: Antal (kapus), Nagy N., Rácz 1, Leszkó D., Medve. Edző: Barna Károly. A Hódmezővásárhely legjobb góldobói: Török 11, Dankó 4, Csáki 4.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc + Nagy E. kizárva. Hétméteresek: 3/3, ill. 9/5.
A győzelem reményében Gyulára érkező vendégcsapat nagy vehemenciával kezdte a mérkőzést. A gyulaiak felvették a kesztyűt olyannyira, hogy a szünetig egy percre sem adták ki a kezükből a vezetést. A második félidőben fej-fej mellett haladtak a felek. A végjátékban Zöldi-Tóth Kata pazar góljai meghozták a hazai sikert.

Gyomaendrődi NKSE–Szeghalmi NKC 3235 (1317)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 1
60 néző. Vezette: Parádi, Ujhelyi.
Gyomaendrőd: Botos – Németh, Gyuricza, FARKASINSZKI Z. 6 (2), Fekécs 1, Szűcs 4, FARKASINSZKI M. 9. Csere: Dinya 1, MAG 5, Ács 1, Forrás V. 5. Edző: Lakatos Tibor.
Szeghalom: Tem – Kiss V. 1, Tóth J. 1, HEGEDŰS 10 (4), SZÁNTÓ 5, PETRI 9, Szijártó 1. Csere: Csizmadia (kapus), Nagy Á., Gyűrű V. 3, Pinczés 1, Veres Varga 4. Edző: Zsadányi Sándor.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4.
A fiatal Szeghalom már a szünetre 4 gólos előnyt harcolt ki, amit őrzött is az 58. percig. Ekkor visszajött döntetlenre a Gyomaendrőd, azonban kimaradtak a ziccerei és a hat a hét elleni játékot jól alkalmazó sárrétiek megnyerték a mérkőzést.