A csabaiak jobban finiseltek

A papírformának megfelelően az NB I-es békéscsabai női kézilabdacsapat jutott a Magyar Kupa harmadik fordulójába, miután kétgólos győzelmet aratott szerdán este az erőn felül teljesítő Orosháza otthonában.

OXXO Energy Orosházi NKC–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 26–28 (12–13)
Női Magyar Kupa kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 150 néző. Vezette: Asztalos, Bárkányi.
Orosháza:
BRUNNER – Dancsó 1 (1), Zvolenszky 3, Tobak, Székesi, TAKÁCS F. 9 (3), Antal 3. Csere: Makai (kapus), SOM 3, KAMUTI 5, Tóth S. 2, Horváth N. Edző: Papp László.
Békéscsaba:
GYÖRKÖS – Kovács A. 2, KOVACSEVICS 8, Vukajlovics, ZÖLDI-TÓTH 4, WALFISCH 5 (1), Szarka 2. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 1, GIDAI 4, Pintér, Pénzes 2, Bottó. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások:
2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1.

Az NB I B-s hazaiaknál sérülés, és betegség miatt hiányzott Hatala, Zsilák, és nem szerepelhetett a kettős igazolású, Tóth Lilla sem. A csabaiak kezdtek jobban, és a 8. minutában már 5–0-ra vezettek. Az orosháziak első gólját Takács szerezte a 9. percben, majd Dancsó is betalált büntetőből, így a 11. percben 5–2-es lila-fehér előnyt mutatott az eredményjelző. A folytatásban két gólra feljött az ONKC (4–6). Felváltva estek a gólok, a 21. percben időt kért Skaliczki László, amikor egy gólra felzárkózott a hazai csapat (8–9). A 24. percben Brunner sokadik bravúrja után Antal egyenlített (9–9). A szünetre egygólos előnyt szerzett az Előre.
Fordulás után felváltva estek a gólok, a 40. percben 18–17-re vezetett a Békéscsaba. A 44. percben 21–17-es csabai vezetésnél időt kért Papp László. A folytatásban az NB I-es lila-fehérek tartották három-négygólos előnyüket. Hat perccel a vége előtt egyenlített az ONKC (24–24). A végjátékban az Előre higgadtabb volt, és győzni tudott.
Az NB I-es lila-fehérek nagy küzdelemben nyertek, és jutottak tovább a kupasorozat harmadik fordulójába, de a lelkes, rövidebb kispaddal rendelkező orosháziak is dicséretet érdemelnek a mutatott teljesítményükért.

Címlapon: Az orosházi lányok magas falat vontak a csabaiak elé. Fotó: Tóth Emese