A csabaiak ráijesztettek az éllovasra

A hét megyei alakulat közül négy járt sikerrel az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi 19. fordulójában. A Csorvás hazai pályán fektette két vállra a Gyomaendrődöt, nem sikerült ugyanez a Szeghalomnak a gyulaiak ellenében. Az Előre fiataljai igen szoros meccsre kényszerítették a listavezetőt, a Szarvas és az Újkígyós nagy magabiztossággal nyert vendégként.

Csorvási SK–Gyomaendrődi NKSE-Liget Fürdő 29–24 (13–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Molnár, Szenteszki.
Csorvás: Zsiga – Réti 2, SAJBEN 6, Baráth Zs., MADAR 4, NAGY A. 3, Gajdács L. Csere: Lévai (kapus), Kecskeméti 5 (4), VALACZKAI 8, Mitykó 1, Kurucz, Petrovszki, Samu, Biró. Edző: Baráth Lajos.
Gyomaendrőd: T
ariDINYA 4, Gyuricza, Mag 3 (1), Baráth K. 2, Szűcs 5, NAGY B. 6 (1). Csere: FEKÉCS 3, Németh L. 1. Edző: Lakatos Tibor.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2.
A mérkőzés első félidejében felváltva estek a gólok. A szünet után hamar 4-5 gólos előnyre tett szert a Csorvás, s ez a különbség a végéig meg is maradt. A hazaiak győzelme teljesen megérdemelt a jól küzdő vendégek ellen.

Makói KC–Szarvasi NKK 21–33 (13–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Makó, 70 néző. Vezette: Fogl, Szarvas.
Szarvas: Juhos –
Kovács B. 4, BALOGH V. 7, Szabó T. 2, Raffai-Such 4 (4), HAJDÚ 5, BAGI 5. Csere: KASIK, Pillár (kapusok), GÁBOR 4, Ábrahám 1, Trnyik 1, Mester, Tasgyik, Nyerges. Edző: Száva Flórián. A Makó legjobb góldobói: Draxler R. 7 (3), Draxler D. 5.
Kiállítások: 4, ill.
6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4.
Lendületesen kezdett a Szarvas, gyors lerohanásokból már a mérkőzés elején előnyre tett szert. A szünetre ugyan egy gólra feljött a Makó, de ezután feljavult a vendégek védekezése, a hazaiak az utolsó húsz percben mindössze 5-ször tudták bevenni Kasik kapuját.

Szolnoki KCSE–Újkígyós FISE 2234 (819)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szolnok, 80 néző. Vezette: Gyimesi Metta, Horváth Réka.
Újkígyós:
DOMOKOS D.MÁRTON R. 8, LESZKÓ 3, MÁRTON B. 3, Rákóczi, BAKONYI 5, Almási 1. Csere: Markó (kapus), SZIGETVÁRI 11 (9), Knyácsik, Csomor 3. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. A Szolnok legjobb góldobója: Csáki 6.
Kiállítások:
16, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 11/9.
Az első félidő 10. percéig 4–4 volt az eredmény, onnan remek védekezéssel, kapusteljesítménnyel egy 11–0-s szériával lerohanta ellenfelét az Újkígyós, ezt az eredményt a végéig tartotta a vendégcsapat.

Szeghalmi NKC–Gyulasport 18–33 (11–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 140 néző. Vezette: Major, Szűcs.
Szeghalom: Varga T. –
Szabó V., Székely, Gyűrű V. 3 (1), FORRÁS 10 (1), Hajdu, Gyűrű P. 2 (1). Csere: Balogh P. (kapus), Fábián 1, Perdi 1, Szántó 1, Nagy Á. Edző: Varga Emese, Sáfián Ágnes.
Gyula: Borsós –
Buzási 4, Lukoviczki 6 (2), Csapó 4, Markos 2 (1), Nagy N. 2, Héjjas 4. Csere: Nagy B. (kapus), Radnóti 3, Rácz 1, Asztalos 2, Komlósi 1, Balázs, Szabó L. 1 (1), Boruzs 3, Gyepes. Edző: Barna Károly.
14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 8/4.
A Békés megyei csapatok találkozójából a rutinosabb, nagyobb játékerőt képviselő gyulai csapat került ki győztesen, a végén már csak a különbség volt kérdéses.

Békéscsabai Előre NKSE U21–FKSE-Algyő 2427 (1214)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Papp D., Tar.
Békéscsaba: Horvát –
MILYÓ 4, FARKAS K. 6, Predescu 2 (1), Dombi 1, Hős 1, Vér 2. Csere: Jani (kapus), Laurinyecz 1, Ekker, TÖRÖK 4, Láza, Szöllősi 3 (1), Pap J., Tokaji. Edző: Szabó Károly. Az Algyő legjobb góldobója: Draxler O. 11 (6).
14, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6.
Végig szoros mérkőzést vívott két csapat. A kevesebbet hibázó listavezető elvitte a két pontot, de a csabai fiatalok is dicséretet érdemelnek, hiszen ennyire még senkinek sem sikerült megszorítani az Algyőt.