A diák korosztályé volt a szőnyeg Gyomaendrődön

Az Orosházi Birkózó Egyesület népes csapata

Gyomaendrődön rendezték meg a Dél-Kelet magyarországi területi diák-bajnokságot. A megyei birkózó szövetség által jól szervezett viadalon a Diák II. korcsoportosok szabadfogásban, míg a Diák I. korcsoportosok kötöttfogásban küzdöttek az érmekért.

A viharsarki klubok közül a legnépesebb delegációval az Orosházi Birkózó Egyesület (OBE) képviseltette magát, melynek mind a tizenkét versenyzője helyezettek lett, kilencen közülük bejutottak az országos bajnokságra. Csapatban az OBE a harmadik helyen végzett. Az Orosházi Spartacus Birkózó Klub fiataljai öt érmet, köztük egy aranyat nyertek a viadalon, de jutott medál Dévaványára, Szarvasra és Nagyszénásra is.

A verseny szarvasi résztvevői

Békés megyei érmesek. Diák II. korosztály. 23 kg: 1. Kónya Patrik (Dévaványa). 26 kg: 2. Verasztó Albert (OBE). 29 kg: 2. Pusztai Márkó (OBE), 3. Rajtó Bálint (OBE). 32 kg: 3. Tóth Kevin (Szarvas). 35 kg: 3. Neumann Fábián (Szarvas). 38 kg: 1. Neumann Kristóf (Szarvas). 46 kg: 2. Bereczki-Varga Szilárd (OSBK). 54 kg: 1. Takács Ádám (OBE). 63 kg: 1. Ivanics András (OBE). 69 kg: 3. Jevuczó Péter (Dévaványa). +69 kg: 1. Pleskonics Máté (OSBK).
Diák I. korosztály.
29 kg: 2. Macsári Krisztina (OSBK). 32 kg: 3. Bódi Csaba (OBE). 35 kg: 4. Tóth Dominik (OBE). 38 kg: 1. Zsóri Axel (OBE). 42 kg: 2. Oláh Tamás (OSBK), 3. Török Dávid (OBE). 63 kg: 3. Posuch Petra (OBE). 69 kg: 2. Farkas Krisztián (OSBK), 3. Kiss György (Nagyszénási SE Diák Birkózó Klub).