A DKSE előtt megnyílt az út az éremszerzésre

A megyei alakulatok vegyes érzésekkel zárták a hétvégi 20. fordulót az NB II-es kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában. A DKSE a regnáló bajnok otthonában szerzett 2 pontot, ezzel nagyot lépett az éremszerzés felé. A tarcsaiak 10 emberrel küzdve arattak létfontosságú győzelmet Kiskőrösön, de további bravúrokra lesz szüksége a bennmaradáshoz. Nem sikerült a bravúr a Belvárosi DSK gárdájának Túrkevén, így az idény vége még okozhat fejtörést a csapat háza táján, a kondorosiak pedig szoros meccsen asszisztáltak a Mezőtúr bajnokavatásához.

Kunszentmárton KSK–Békéscsabai DKSE 21–23 (11–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kunszentmárton, 140 néző. Vezette: Dohány, Nagy L.
Békéscsaba: SZTANCSIK –
Kovács Á. 1, Balogh 2, BALÁZS 4, KARÁCS 4, FELFÖLDI 6 (2), KÉRI 4. Csere: Kecskeméti (kapus), MASA, Almási, Kepenyes, Nagy Á. G. 1, MOLNÁR G., Szudár 1. Edző: Vólent János. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Csanádi 5 (2), Danku 4, Fekete K. 3 (1).
Kiállítások: 8, ill. 1
6 perc. Hétméteresek: 9/6, ill. 2/2.
A csabai együttesnek nyernie kellett a bajnok otthonában ahhoz, hogy érmet szerezhessen az idény végén. Ennek megfelelő motiváltsággal lépett pályára, a teljesítményét mindvégig kiváló védekezés jellemezte. Férfias, nagy csata folyt, de jelentősebb előnyt egyik fél sem tudott kiharcolni az első félidőben. Szünet után is maradt a szoros csata, a látogatók úgy is tartani tudták a lépést, hogy szinte állandóan emberhátrányban kényszerültek játszani (59. p.: 21–21). Kiélezett végjátékban a hazaiak az egyenlítésért támadhattak, de beleestek egy labdacsapdába, amiből bebiztosította győzelmét a vendégcsapat, amely rendkívül fegyelmezett és taktikus teljesítménnyel érte el célját.

Kiskőrösi KSE–Köröstarcsa KSK 29–30 (7–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskőrös, 80 néző. Vezette: Kóbor, Tasnádi.
Köröstarcsa: KISS N. – MÉSZÁROS 6, MOLNÁR K. 10, BÁNFI, POLGÁR T. 8 (2), LŐRINCZI 4, SZATMÁRI M. 2. Csere: Roncsek (kapus), Puskás, Schupkégel. Edző: Molnár Zoltán. A Kiskőrös legjobb góldobói: Harangozó 10, Gucsi 4.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/1, ill. 2/2.
A bennmaradásért küzdő tarcsai csapatból újabb két meghatározó játékos esett ki hétvégére, ennek ellenére nagy elszántsággal vetették magukat a küzdelembe és sikerült állva hagyniuk ellenfelüket (16. p.: 2–8). A folytatásban felváltva estek a gólok, de a szünetre biztató előny alakult ki a vendégek számára, akik újabb ötletekkel ellátva harciasan indultak neki a második felvonásnak is. Ez a fergeteges roham az eredményben is megmutatkozott (36. p.: 10–19). Ezután azonban fáradni látszottak a kis létszámú tarcsaiak, ami megváltoztatta a játék képét. A hazaiak ritmust és harcmodort váltottak, megkezdve ezzel a felzárkózást. Az 50. percben még a vendégek vezettek 20–26-ra, de érezhető volt, hogy „elkészültek” az erejükkel. Innen kezdődött a visszaszámlálás és az idővel való verseny. A hazai pálya előnyét élvező Kiskőrös sorozatban érte el góljait a kiállítások miatt tizedelt látogatók ellen (57. p.: 26–27). Az utolsó percben Kiss Norbert hetest védett, de a kipattanóból betaláltak a hazaiak (29–30). A középkezdés után elvett labdát még rálőtték a kőrösiek, de a kettős emberhátrányban lévő vendégek óriási csatában megnyerték a számukra létfontosságú mérkőzést.

Túrkevei VSE–Békéscsabai BDSK 2522 (812)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Túrkeve, 1
50 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Békéscsaba: VLCSKÓ B. –
dr. Sári 1, Petrovszki 2, TOKAJI, VLCSKÓ K. 6 (2), FELCZÁN 10, Farkas B. 1. Csere: Csörgő, Tóth P. (kapusok), Márton 1, Morva 1, Skaliczki, Osgyán, Kucsera, Kovács B., Nemesi. Edző: Labos Tibor. A Túrkeve legjobb góldobói: Nagy I. 5 (3), Keresztes 5, Fekete-Nagy 4.
Kiállítások:
16, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2.
Mindkét bennmaradásért küzdő csapat számára nagy fontossággal bírt a mérkőzés. Az első félidőben remekül összeállt a csabaiak védekezése, és a kapuban Vlcskó Bence is lehúzta a rolót. Ennek köszönhetően még a játékvezetők olykor túl szigorú kiállításait is ellensúlyozni tudták a vendégek. A második játékrész elején több csabai támadás is a kapufán halt el, ezt kihasználva a belelkesülő házigazdáknak sikerült megfordítaniuk az eredmény alakulását. Már 3 góllal vezettek, a végjátékra azonban így is sikerült kiélezniük a meccset a csabaiaknak, de az meglehetősen egyoldalú, kétes játékvezetői ítéletekkel már nem tudtak mit kezdeni.

Mezőtúri AFC–Kondorosi KK 35–33 (15–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 250 néző. Vezette: Csörgő, Vitális.
Kondoros: PANKOTAI – Tóth 1, RAFFAI 6 (2), KEREKES 9, Simon 3, KÓSA 6, Ravasz 4. Csere: Gyurcsán (kapus), Nagy, Zubor, Istenes 4, Kasnyik V., Kasnyik T. Játékos-edző: Nagy József. A Mezőtúr legjobb góldobói: Bod 7, Papp 7.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.
A vendégek kezdtek jobban, főként jó védekezésüknek köszönhetően, de támadásaikat is rendre góllal zárták, így háromgólos előnyük is volt. A félidő végére a mezőtúriak is feljavultak és végül minimális előnnyel térhettek pihenőre. A második játékrészben kicsit pontatlanabbakká váltak a kondorosi támadások, a hazaiak ezt rendre gyors indításokkal bosszulták meg és már hatgólos vezetésre is szert tettek. A cserék azonban jól léptek be, ennek hatására a KKK újra felrázta magát és szorosabbá tudta tenni a végjátékot. A játékvezetők is többet hibáztak a Mezőtúr javára, így jó játékkal ugyan, de csak asszisztálni tudott a Kondoros ahhoz, hogy lelkes közönsége előtt ünnepelhesse bajnoki címét a túri alakulat.