A Doboz mellett a Szénás lett a befutó

Szombaton lezárultak a küzdelmek a megye II. osztályú labdarúgó-bajnokság két csoportjában. A rájátszással „megspékelt” újfajta lebonyolításnak köszönhetően délen csak az utolsó pillanatokban dőlt el az aranyérem sorsa, északon viszont már a dobozi csúcsderbi előtt tudott volt, hogy a Békésszentandrás zsinórban harmadik évben is lemarad a bajnoki címről.

Az aranycsatán kívül a Déli csoportban már nem igazán akadt olyan találkozó, amely tétre ment volna. A felsőházban Kevermesen és Kovácsházán is csak a szép búcsú lebeghetett a csapatok szeme előtt. Előbbi helyszínen a házigazdák, utóbbi a vendégek tűntek motiváltabbnak, ami az eredményen is kiérződik. Szénáson a házgazdák annyival kedvezőbb helyzetből várhatták a nagy rangadót, hogy számukra már a döntetlen is tökéletesen megfelelt, erre játszani azonban „életveszélyes” dolog a fociban. Nem is tették ezt a házigazdák, akik 720 néző előtt kissé „túlfűtött”, nagy csatában felülmúlták az orosháziakat. A vendégek számára nem kedvezett, hogy az első félidőben két játékosukat is elveszítették piros lap miatt, így szünet után valójában csak a tisztes eredmény elérésére törekedhettek. Megtették, 9 fővel is végig becsületes küzdelemre késztették a szénásiakat, akik a tavalyi megye III. osztályú bajnoki cím után idén a második vonalban is elhappolták előlük az aranyérmet. A két rivális versengése ősztől a legmagasabb megyei szinten folytatódhat! A Déli csoport alsóházában már csak a 8-10. helyek sorsa volt nyitott. A Kunágotán elszenvedett első rájátszásbeli veresége ellenére, ebből a hatosból kimagaslott a Battonya. Mögötte a Csorvás végzett, amely hosszú idő után tudott újból nyerni az Apáca ellen, míg a 9. pozíciót a Mezőmegyer érte el, köszönhetően a lőkösházi sikerének.
Az Északi csoport felsőházi rangadója legfeljebb a presztízse miatt bírt fontossággal Dobozon, hiszen a házigazdák már bajnokként, vendégeik pedig ezüstérmesként léphettek pályára. A kapuban mezőnyjátékossal felálló, tartalékos vendégek az első félidőben még tartották a lépést, szünet után azonban már egyértelműen jobb volt a házgazda, amely éves egyenletes teljesítményével rászolgált erre a sikerre. A bajnokság végére „defektet kapó” harmadik helyezett Okány 9 gólos meccsen maradt alul minimális különbséggel Gyomaendrődön, az újoncok párharcát pedig a Berény nyerte Csabacsűdön. Az alsóházban hazai győzelemmel zárta másodosztályú történetét a keresztúri csapat, amelynek jövője teljesen bizonytalanná vált a vezetőség távozásával. Az ő sanyarú sorsuknak a Sarkad lehet a legfőbb haszonélvezője, amely szintén hazai sikerrel zárta az évet. Legyőzöttjéről, a Bucsáról sem elképzelhetetlen, hogy most játszott utoljára a Viharsarokban, hiszen megyeváltást fontolgatnak a vezetői. A második vonal szintjét el nem érő Atletico újabb jelentős verést kapott a Békéstől. Ha valamiért dicsérhetők játékosai, az azért lehetséges, hogy végig bírták a pofonokat és K. O.-kat.