A döntetlennel elbúcsúzott a Méhkerék

Ellentétes félidők után döntetlenre zárult a Méhkerék NB III-as labdarúgó-csapatának vasárnapi hazai mérkőzése. A házigazdák a találkozó elején kétgólos előnyre tettek szert, amit a második játékrész elején hasonló gyorsasággal egalizált a Szekszárd. A pontosztozkodással az is eldőlt, hogy a határ mentiek nem tudták meghosszabbítani harmadosztályú tagságukat.

Méhkeréki SE–Szekszárdi UFC 2–2 (2–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Méhkerék, 260 néző. Vezette: Veizer Roland (Berecz Attila, Szabó Ferenc Szilárd).
Méhkerék: Patka – Pojendán (Boros, 50.), Wéber, Vincze, Komlósi – Krajcs, Knyihár, Ruzsa Sz. – Vass (Hegedűs, 80.), Furár, Hajdu (Repisky, 70.). Edző: Bíró Róbert.
Szekszárd: Pokorni – Rácz (Koch, 73.), Lékó, Károly V., Kovács D. (Kozics, 68.) – Budai (Horvát D., 85.), Puskás, Márkvárt, Dallos – Havasi, Fejes. Vezetőedző: Kvanduk János.
Gólszerző: Patka (2. – 11-esből), Furár (8.), ill. Havasi (49., 53.).

Álomszerűen kezdtek a hazaiak, A 2. percben Knyihár tört be a 16-oson belülre, ahol egy védő elkaszálta. A büntetőt Patka kapus higgadtan a jobb alsó sarkba lőtte, 1–0. A 8. percben is a hazai hálóőr volt az egyik főszereplő, a hosszú kirágását elvétették a védők, így Furár egyedül vezethette a labdát a kapusra, elhúzta mellette és higgadtan helyezett a hálóba, 2–0. A folytatásban kiegyenlített mezőnyjáték folyt, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, újabb gól azonban ebben a játékrészben már nem született.
Amilyen jól kezdődött az első félidő, olyan rosszul indult a második A 49. percben a hazai védők leálltak egy Pojendán ellen elkövetett szabálytalanságot reklamálva, amit nem fújt le a játékvezető, ezt kihasználva Havasi léphetett ki és 12 méterről zavartalanul lőtt a kapuba, 2–1. Négy minutával később is Havasi volt a gólszerző. A támadót ezúttal sem zavarta védő, így 22 méterről megtalálta az utat a kapuba, az elé kifutó Patka mellett, 2–2. A folytatásban mindkét részről adódtak komoly gólszerzési lehetőségek, de már egyik fél sem járt eredménnyel, így a pontosztozkodás reális eredménynek tekinthető.
Jó: Vincze, Krajcs, Knyihár, Furár, ill. Puskás, Márkvárt, Dallos.
Bíró Róbert: – Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a két gólon kívül több komoly lehetőségünk volt, lezárhattuk volna a mérkőzést. Fordulás után sajnos nagyon hamar kiegyenlített az ellenfél, azt követően pedig mindkét megszerezhette volna a győztes gólt. Sajnálom, hogy búcsúznunk kell, remélem egy év múltán vissza tudunk kerülni!
Kvanduk János: – A szél alapvetően befolyásolta mindkét félidőt. Az elsőben a hazaiak döntésre vihették volna, igaz később nekünk is volt meccslabdánk a három-kettőhöz, ezért is gondolom úgy, hogy igazságos eredmény született.

Árgyelán Mihály

Címlapon: A méhkerékiek csalódottak lehetnek a pontvesztés miatt, igaz győzelmükkel sem tudták volna megállítani a süllyedő hajót. Fotó: Nagy Marcell