A döntők első napja: három arany, egy ezüst

A pénteki napon elkezdődtek a döntők Macedónia fővárosában, Szkopjéban, a kadét és junior kick-box világbajnokság első napján. Már az első napi finálékon vágni lehetett a feszültséget. Három nagyon rutinos Békés megyei junior lépett pástra és egy újonc válogatott.

Az ezüstérmes helyre az egyik legstabilabb válogatott versenyző, Bálint Zoltán került. Ellenfele, a nyakigláb, majd egy fejjel magasabb ír Conor Mc Glinchey borzasztóan kellemetlen ellenfél volt, a magyar fiú mégis négyszer fejbe rúgta, s a vége előtt hét másodperccel még vezetett. Ám az ír egyenlített, majd átvéve a kezdeményezést, a hosszabbításban nyert 30:28-ra, ebből is látszik, hogy a harcosok csak tüzeltek, de nem védekeztek.
Opauszki Dávid semmi esélyt nem adott olasz ellenfelének, Gaetano Russonak: 13:3 arányban nyert technikai K.O.-val, ami mindent elárul fölényéről, s utolsó éves juniorként arannyal búcsúzott a korosztálytól. Ellenfele semmit nem tudott kitalálni ellene, csak nyelte a találatokat.
Laurincz Boglárka tavaly a világbajnoki döntőben vereséget szenvedett az olasz Beatrice Zucchellitől, vagyis volt most mit törlesszen. Ezúttal is szoros mérkőzésen dőlt el a bajnoki cím kérdése, nem beszélve arról, hogy volt itt hosszabbítás, itt is, ott is döntetlen, majd jött a mindent eldöntő, egyértelmű érvényes találat, ami után az eredményjelző 16:15-öt mutatott a magyar lány javára. Ezzel Európa-bajnok lett Laurincz Boglárka. Mint egy krimiben: a harmadik menet végén az utolsó másodpercben egyenlített az olasz lány, a hosszabbításban viszont „Bogi” egyenlített az utolsó másodpercben, majd jött az a bizonyos mindent eldöntő találat, egy hatalmas hátsó kezes ütés testre. Nagyot durrant, s a három bíró keze repült a győztes felé… Debreczeni Dezső, edző: „Ez olyan mérkőzés volt, amiért érdemes ezt az egész edzői pályát vállalni!”
S végül Pántya Réka: az újonc, aki ráadásul még első éves korcsoportjában a kadét „egyesek” között. Nagy meglepetésre egyre jobb formában jutott be a döntőbe, s ott nagyszerűen hajtotta végre az edzői utasításokat a cseh Johanka Petrikova ellen. Az elején csak lábaztak, rúgtak, de a második menetben Réka ráment kézzel és meglepte ellenfelét. Nagyon koncentrált küzdelemben magabiztosan nyert 9:4 arányban, s lett nagy meglepetésre Európa-bajnok. Volt már egy ilyen versenyző, aki 19 éves újoncként utazott ki Helsinkibe, a felnőtt Európa-bajnokságra és óriási meglepetésre nyert. Úgy hívták: Debreczeni Dezső. Aki ma Pántya Réka edzője.
Szombaton folytatódnak a döntők úgy, hogy biztosan lesz aranyérmünk, hiszen a kadét 28 kg-ban két békéscsabai, Petró Lili és Kozmann Mónika döntőzik.

A szombati döntők mérkőzései. Point-fighting szabályrendszer. Kadét I. korcsoport. 28 kg: Petró Lili–Kozmann Mónika. 32 kg: Viczián Vivien–Bárdos Inez. Juniorok. 74 kg: Szász Kristóf–Prodromos Papadopulosz (görög).
Kick-light szabályrendszer. Kadét II. kcs. 65 kg: Kovács Barbara–Sveva Scandurra (olasz).

Címlapképünkön a békéscsabai győztesek, balról Opauszki Dávid, Debreczeni Dezső edző, Pántya Réka és Laurincz Boglárka