A fiatalok megállták a helyüket

Az első hazai felkészülési mérkőzését vívta csütörtökön délután a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata. Az ellenfél az UTA Arad volt, amellyel a felkészülés kezdetén már megmérkőztek a lila-fehérek. A kinti döntetlen után egy „last minute” góllal a vendégek győztek.

Békéscsaba 1912 Előre–UTA Arad 1–2 (1–0)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence.
Békéscsaba: Ribánszki (Czinanó, 62.) Dávid Z., Babinyecz, Nagy S. (Seres, 46.), Zahorán Hursán (Váradi, 56.) Mezei (Mácsai, 60.), Lustyik, Máris (Viczián, 53.), Szalai (Styecz, 60.) Tóth D. Vezetőedző: Boér Gábor.
Arad: Boldea – Costin (Suslak 84.), Manea, Benga, Copaci (Vadrariu, 75.) – Oprea (Matei, 39., Petris 70.), Tanase Stahl (Cublesan, 50.), Enescu (Dan, 84.), Petra (János, 70.) – Pop. Vezetőedző: Ionut Popa.
G
ólszerző: Hursán az 56., Copaci a 64., Cublesan a 90. percben.

30. perc: Szabadrúgás után Hursán elé került a labda, aki 10 méterről gurította a kapuba, 10
64. perc: Egy kapu elé belőtt szögletere Copaci érkezett pontosan és közelről a hálóba bólintott, 1–1.
90. perc: A vendégek
egy súlyos egyéni hibát kihasználva Cublesan révén megszerezték a győzelmet, 1–2.

Boér Gábor a fiataloknak adott lehetőséget az első hazai felkészülési mérkőzésen. Játékosai szervezettséggel pótolták a rutintalanságukat, jól zárták le a területeket az ellenfél előtt, kontráikban és a felépített támadásaikban is sok volt a veszély. Ennek megfelelően több góllal is vezethettek volna a lila-fehérek, Ribánszkinak mindössze egyetlen nagy védése volt.
Szünet után tovább fiatalodott a hazai együttes, amely ekkor már kevesebbet birtkolta a labdát, az aradiak még sem játszottak fölényben. Az egyenlítő góljuk egy pontrúgásból született, a végén pedig egy nagy hibát kihasználva fordítottak.
A látottak alapján a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének, a rutintalanság számlájára írható a vereség.
Boér Gábor:
Sok olyan játékos kapott lehetőséget, aki felnőtt szinten legfeljebb megye-egyben szerepelt korábban. Ennek ellenére sem vallottak szégyent, rendkívül fegyelmezetten, szinte minden taktikai utasítást betartva, és motiváltam fociztak. Annyit sajnálhatunk, hogy nem sikerült megnyernünk a meccset pedig minden lehetőség adva volt rá.

Címlapon: Babinyecz Balázséknak szervezettséggel sikerült eltüntetniük a rutintalanságból adódó hátrányokat. Fotó: Erdős Csaba