A franciák és a horvátok is továbbléptek

Megőrizte veretlenségét a dán labdarúgó-válogatott, mivel az oroszországi világbajnokság csütörtöki játéknapján 1–1-es döntetlent játszott Ausztrália csapatával, C csoport második fordulójában. A kvartett másik meccsén a francia válogatott 1–0-ra legyőzte Perut, így a nyolcaddöntőbe jutott, míg a vesztes dél-amerikai együttes már biztosan nem kerülhet a tizenhat közé. A D-jelű négyes esti rangadóján a horvát válogatott 3–0-ra verte a különösebb elképzelés nélkül játszó argentin együttest, így biztosan ott lesz a nyolcaddöntőben.

C csoport, 2. forduló:
Dánia–Ausztrália 1–1 (1–1)
Szamara, Szamara Aréna, 40 727 néző. Vezette: Antonio Mateu Lahoz (spanyol).
Gólszerző: Eriksen (7.), ill. Jedinak (38. – 11-esből).
Sárga lap: Poulsen (37.), Sisto (84.).

Az első mérkőzésükön nyertes dánok kezdték jobban az összecsapást, Eriksen szép találatával már a hetedik percben megszerezték a vezetést. A Tottenham középpályásának ez volt legutóbbi nyolc válogatott fellépésén a kilencedik gólja. A folytatásban is az európai csapat maradt a kezdeményezőbb, de a félidő második felére az ausztrálok is egyre több veszélyes akciót vezettek. Egyenlíteniük – csakúgy, mint az első fordulóban a francia válogatott ellen – Jedinak büntetőjével sikerült, így Kasper Schmeichel 571 perc után kapott gólt a dánok kapujában állva.
A fordulás után is élvezetes, jó tempójú maradt a mérkőzés, amelyen mindkét együttes előtt adódtak kisebb-nagyobb gólszerzési lehetőségek, de egyik fél sem tudta megszerezni a győzelmet jelentő találatot.

Christian Eriksen góljával szerzett vezetést a dán együttes, amelyet később videó-büntetővel egalizált Ausztrália

Franciaország–Peru 1–0 (1–0)
Jekatyerinburg, 32 789 néző. Vezette: Mohammed Abdulla Mohamed (egyesült arab emírségekbeli).
Gólszerző: Mbappé (34.).
Sárga lap: Matuidi (16.), illetve Guerrero (23.), Aquino (81.).

A franciák hálóőre, a 31 éves Hugo Lloris 100. alkalommal lépett pályára a válogatottban, honfitársai közül hetedikként és első kapusként.
Az első félidőben a helyzet nélküli, kiegyenlített mezőnyjátékot követően a franciák előtt adódott előbb gólszerzési lehetőség – a 15. perc környékén mindjárt kettő is –, majd tíz perc múlva a peruiak is betalálhattak volna. Guerrero kimaradt ziccere után nem sokkal Mbappé révén megszerezte a vezetést a francia válogatott, amely a szünetig irányította a játékot. Mbappé eddig csak a franciák legfiatalabb pályára lépő játékosa volt a vb-k történetében, immár a legfiatalabb gólszerzőjük is egyben: a támadó (19 év és 183 nap) David Trezeguet (20 év és 246 nap) rekordját döntötte meg.
A második játékrészben a dél-amerikaiak végig mezőnyfölényben játszottak. A franciák beszorultak a saját térfelükre, ritkán tudtak támadást vezetni, és akkor sem jutottak el a befejezésig. Ellenben a peruiak előtt sorra adódtak a lehetőségek, de egyiket sem tudták gólra váltani. Így – miként az első fordulóban a dánok ellen – a mezőnyfölény nem ért egyenlítést.

Az ifjú titán, Kylian Mbappé tovább lőtte a franciákat

A csoport állása: 1. Franciaország 6 pont (3–1), 2. Dánia 4 (2–1), 3. Ausztrália 1 (2–3), 4. Peru 0 (0–2).

Horvátország–Argentína 3–0 (0–0)
Nyizsnyij Novgorod, 43 319 néző. Vezette: Ravsan Irmatov (üzbég).
Gólszerző: Rebic (53.), Modric (80.), Rakitic (91.).
Sárga lap: Rebic (39.), Mandzukic (58.), Vrsaljko (67.), Brozovic (94.), illetve Mercado (51.), Otamendi (85.), Acuna (87.).

Az első félidőben a sok szabálytalanság miatt nem alakult ki folyamatos játék, ám amikor a támadók bátran letámadták a védőket, akkor mindkét oldalon azonnal izgalmas helyzetek adódtak. Erre azonban ritkán vállalkoztak, a két csapat számára a biztonság volt a legfőbb szempont. Az argentinok jobban megbecsülték a labdát ellenfelüknél, de a horvátok célirányosabb futballja több ígéretes lehetőséget eredményezett. Utóbbiaknál Mandzukic kétszer, Rebic egyszer veszélyeztetett, míg az argentinok Meza és Pérez révén kétszer kerültek gólhelyzetbe. A dél-amerikai támadósor kulcsemberei, Messi és Agüero a játékba is ritkán csatlakoztak be.
A második játékrész elején kapushibából Rebic vezetést szerzett a horvátoknak. A hátrányba került argentinok két cserével frissítettek, de tíz perc is eltelt, amíg mezőnyfölényt harcoltak ki. A horvátok ekkor megelégedtek a játék rombolásával, az argentinok lendülete pedig hamar elveszett. Horvátország a folytatásban kontrákat vezetett, az egyikből Modric távoli lövésének köszönhetően megduplázta az előnyét, majd a ráadásban egy újabb gyors akció végén Rakitic volt eredményes.
A horvátok utolsó cserejátékosa, Vedran Corluka 100. alkalommal lépett pályára a válogatottban.
A házigazda orosz, valamint az uruguayi és a francia együttest követően a horvátok negyedikként jutottak be a tizenhat közé.

A csoport állása: 1. Horvátország 6 popnt (5–0) – már továbbjutott, 2. Izland 1 (1–1), 3. Argentína 1 (1–4), 4. Nigéria 0 (0–2).