A gyarmatiak partiban voltak a Halival

Tisztesen helytállt NB I-es ellenfelével szemben a Füzesgyarmati SK megye elsőosztályú labdarúgócsapata a szerdai Magyar Kupa mérkőzésen. A vendégek a két félidő lején szerzett góllal harcolta ki a továbbjutást, amiért nem csak a meleg miatt kellett megizzadniuk, de a sárrétiek fegyelmezett játéka is hozzájárult. Összességében a két kulcsemberüket nélkülöző hazaiak rászolgáltak nézőik vastapsára.

Füzesgyarmati SK–Szombathelyi Haladás VSE 0–2 (0–1)
Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés, a 64 közé jutásért. Füzesgyarmat, 800 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Bornemissza Norbert, Fodor Richárd).
Füzesgyarmat: Kajári – Vass (Bíró, 54., Tóth L., 73.), Kelemen, Bányai, Domokos R. – Domokos A., Kiss D. (Gyáni, 6.) – Bajnók, Tóth N., Bakk – Urbán. Játékos-edző: Boros Tibor.
Szombathely: Gyurján – Angyal, Schimmer, Polgár (Varga K., 73.) Hídvégi – Overgoor, Tóth M., Szőke (Kiss B., 59.) – Dombi, Ars, Rácz B. (Kovács L., 54.). Vezetőedző: Mészöly Géza.
Gólszerző: Tóth M. (4.), Ars (48.).

Gyors góllal indított a Hali. A 4. percben Tóth Máté kapta a labdát 17 méterre a kaputól középen, és ballal kipókhálózta a jobb első sarkot, 0–1. A kezdeti megilletődöttséget hamar levetkőzte a Gyarmat, amely Domokos Attila távoli lövésével tornáztatta meg Gyurjánt, de a mezőnyben is felnőtt a sok fiatallal felálló NB I-es ellenfeléhez. Az ivószünet után Rácz nevéhez fűződött a legnagyobb lehetőség, aki a jobb oldalon vezethette Kajárira a labdát, a kapus azonban bravúrral szögletre mentett. A folytatásban is a vendégek domináltak, de a sárrétiek megszállták a térfelüket és a felállt védelem ellen nem igazán tudtak veszélyt jelenteni.
A második félidő kísértetiesen úgy indult, ahogy az első: az őrizetlenül hagyott jó kötésű holland támadó, Ars a 48. percben közelről vágta a kapu jobb oldalába a labdát, 0–2. Lendületben maradtak a zöldben játszó vasiak, a labdát is magabiztosan birtokolták, de a betömörülő hazai védelem rendre útjukat állta a tizenhatos előterében. Az utolsó negyedórára időnként kijöttek a szorításból a hazaiak is, komoly lehetőséget azonban megfelelő támogatás hiányában nem tudott kialakítani az egyke támadójuk.
Mindent egybevetve a Haladás nem érdemtelenül jutott a 64 közé a Magyar Kupában, hiszen többet tett a sikerét, azonban a gyarmatiak is minden dicséretet megérdemelnek, mert végig komoly erőbedobásra késztették NB I-es ellenfelüket.
Jó: Bakk, Urbán, Domokos R., Domokos A., ill. Tóth M., Dombi, Rácz B., Polgár.

Boros Tibor: – Hiányérzetem van amiatt, hogy sérülés, eltiltás és egyéb okok miatt fontos láncszemek hiányoztak a csapatunkból. Így is voltak ziccereink, de az eredmény tükrözi a realitást. Más aspektusból szemlélve, próbálom úgy felfogni, hogy néhány emberem pihent a hétvégi sárréti rangadóra.
Mészöly Géza: – Örülök annak, hogy a fiatalok éltek a lehetőséggel. Mindkét félidőt jól kezdtük, ami megadta az alaphangot. Meggyőző játékkal végig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, a helyzetkihasználásban viszont mindenképpen javulnunk kell!

Bakulya Mihály

Címlapon: A kép tanúsítja, hogy milyen küzdelem folyt a pályán. Fotó: Ács Zsolt Jr.

One thought on “A gyarmatiak partiban voltak a Halival”