A győzelem összejött, a továbbjutás nem

A keddi Dabason elszenvedett 31–26-os vereség után jelentős hátrányban várhatta a Liga Kupa negyeddöntője hazai visszavágóját az Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabdacsapata. Az első félidő játéka alapján mutatkozott remény ennek ledolgozására, végül azonban a Pest megyeiek a továbbjutást érő egyetlen találatot megőrizték.

Orosházi FKSE-Linamar–Dabas KC VSE 27–23 (14–10)
Liga Kupa férfi kézilabda-mérkőzés, negyeddöntő, visszavágó. Orosháza, 300 néző. Vezette: Héjja, Kónya.
Orosháza:
Szabó L. – Pásztor M. 2, Ferenczi, Antal 3, Markoszki 1, Stranigg 1, Németh L. 9. Csere: Herjeczki (kapus), John, Gyene 6 (5), Morva 1, Milosevics 2, Mihály, Balázs B. 2. Edző: Bakó Botond.
Dabas:
Duleba – Pocsaji, Perisic 6, dr. Bíró 1, Szöllősi, Halász 3, Kekezovics 3. Csere: Holló (kapus), Priczel 1, Shinnosuke 1, Korsós, Zakics 4 (1), Lepsényi 3, Országh 1. Vezetőedző: Tomori Győző.
Kiállítások:
4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 2/1.

A játékvezetők egy baleset miatt nem érkeztek meg Orosházára, ezért a két csapat megegyezésének értelmében két fiatal orosházi bíró vezette le a mérkőzést.
A 31–25-ös győzelme tudatában kissé álmosan lépett pályára a Dabas a negyeddöntő visszavágóján. A lendületesen kezdő Orosháza mindezt kihasználta és az 5. percben már 5–1-re, majd a tizedikben 8–2-re vezetett. Nagyobb fokozatra kapcsolt a Dabas és a 21. percben négy gólra felzárkózott és a szünetig maradt is ez a különbség.
A második felvonás három vendéggóllal kezdődött, de mielőtt kiegyenlíthetett volna a Dabas, Németh László találataival ismét ellépett a hazai gárda (41. p.: 21–15). A dabasi edző időt kért, de maradt ez a különbség. Jónéhány orosházi helyzet kimaradt ezután, és a látogatók ismét felzárkózhattak, Perisic az 50. percben már hatodik góljánál tartott. A dabasiak ugyan már nem veszélyeztették a zöld-sárgák győzelmét, de ez szempontjukból nem is volt lényeges, hiszen összesítésben végül jobbak voltak és ők léptek tovább, az OFKSE számára idén befejeződött a Liga Kupa.
Bakó Botond:
– A mai napon önmagunkhoz képest jó mérkőzést játszottunk, örülök a sikernek, nagyon kell a fejeknek és a lelkeknek, hogy higgyünk a győzelemben. Ma többen tudtak stabilan teljesíteni, ennek köszönhető a győzelem.

Címlapon: Az orosháziak a dabasi mérkőzésen kerültek túl nagy hátrányba. Fotó: Negyelszki Erika