A Gyula szünet után gyorsan eldöntötte

Magabiztos hazai siker született Gyulán az NB III-as labdarúgó-bajnokság megyei derbijén, ami a kiesés elkerüléséért folytatott külön versenyben is is komoly jelentőséggel bírt. A házigazdák már a második félidő elején döntésre vitték a dolgot, a szokottnál tompább, és a súlyos egyéni hibákkal önmagát is sanyargató Előre ellen.

Várfürdő-Gyulai Termál FC–Békéscsaba 1912 Előre II. 3–0 (1–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Gyula, 400 néző. Vezette: Szabó Levente (Berecz Attila, Pipicz Norbert).
Gyula: Harman – Bogdán, Szabó Cs. (Burai), Lipták, Zámbori – Okos (Hrabovszki), Sipos, Nagy G., Erdős – Styecz, Balogh M. (Máruska). Edző: Oláh Ferenc.
Békéscsaba: Hrabina – Vozár, Kmetykó, Láza, Zahorán – Zelenyánszki – Mácsai, Balog, Bozsó (Urbin, 46.), Kun (Konyecsni, 83.) – Ilyés (Kovács F., 86.). Edző: Szenti Zoltán.
Gólszerző: Styecz (28.), Nagy G. (50. – 11-esből, 53.).

A motiváltabbnak tűnő hazaiak léptek fel támadólag, már az elején Hrabina kapusnak kellett lábbal bravúrral hárítania Balogh Milán ziccerét, később pedig Erdős Márk 18 méteres lövésénél a felső léc mentette meg a csabaiakat a góltól. A 28. percben tört meg a jég, amikor Lipták szerzett labdát a vendégek térfelén, Okost szöktette a jobb oldalon, akinek a pontos középre adását Styecz 8 m-ről továbbította a kapuba, 1–0. A félidőből hátralévő időben is a házigazdák kezdeményeztek, a látogatók mérsékeltebben teljesítettek.
Szünet után sem változott az összkép, mi több a gyulaiak gyorsan döntésre is vitték a dolgot. Az 50. percben Vozár rántotta le Styeczet a 16-oson belül, a büntetőt Nagy Gergely váltotta gólra, 2–0. A csabai egy minutával később Zámborit talpalta le, az újabb sárga lappal pedig a zuhanyzót is célba vehette. Nem maradt el a halmazati büntetés sem. Az 53. percben Okos jobb oldali beadását a hosszún érkező Nagy G. fejelte 7 m-ről a kapuba, 3–0. A vendégek tíz emberrel is próbálták menteni a becsületüket, a mezőnyben egyenrangú játékot produkáltak, de már nem tudták megváltoztatni a meccs menetét.
Az ötletesebb játékkal kirukkoló gyulaiak a kapura is lényegesen veszélyesebbek voltak, mint a látogatók,így nem érdemtelenül tartották otthon az értékes három bajnoki pontot.
Jók: Styecz, Nagy G., Erdős, Sipos, Bogdán, Zámbori, ill. Balog Zs., Zelenyánszki, Hrabina.
Oláh Ferenc: – Teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Már az első félidőben eldönthettünk volna a három pont sorsát, de akkor a helyzeteink többsége kimaradt. Nagyon jó pillanatban jött a második találat, mert akkortájt nem találtuk a játék ritmusát, attól kezdve viszont nem volt kérdéses a három pont megszerzése. Nagyon boldog vagyok, gratulálok a csapatnak!
Szenti Zoltán: – Még ebben az összetételben is partiban voltunk a Gyulával, amíg meg nem történt a teljesen fölösleges egyéni fegyelmezetlenség. Remélem, hogy a jövő hétre felépülnek a sérültek és komolyabb játékerőt képviselő csapattal tudunk kiállni.

Vincze Gyula

Címlapon: Jó az „öreg” a háznál… Okos István gólpasszát követően végképp eldőlt a három pont sorsa. Fotó: Nagy Marcell