A gyulai Daka Anett ifjúsági bajnok

Hódmezővásárhely adott otthont az idei országos ifjúsági korosztályos országos bajnokságnak az elmúlt héten. A Gyarmati Dezső Sportuszodában négy napon át reggeltől estig zajlottak az események. Összesen hatvan klub delegálta legjobbjait, szám szerint 331 úszó mérte össze tudását 1746 rajtot teljesítve.

A tavalyihoz képest megközelítőleg egy hónappal előrébb hozott bajnokságon ott voltak a Békés megyei klubok sportolói is. Igaz, valós ifi korosztályúak kevesen akadtak a megyéből, ám annál több serdülő és gyermek korcsoportos igyekezett bizonyítani. Esetükben a saját korosztályos bajnokságra való felkészülés jegyében telt el a négy nap. A fiatalok számára az volt a lényeg, hogy a versenyhelyzetet gyakorolják, számukra az ifibajnokság csak a felkészülés egyik állomása volt Hódmezővásárhely. Ennek ellenére szinte mindenki a legjobb eredményéhez közeli perceket, másodperceket úszta, sőt, sok esetben még túl is teljesítették azokat. A békéscsabai Horváth Balázs például a 100 és 200 méteres pillangóúszásban, valamint a 100 és 400 méteres gyorsúszásban máris egyéni rekordot ért el. A két pillangóúszó számban nem mellesleg a saját korosztályában, illetve évjáratában egyaránt a második helyre rukkolt előre.
Egyébként nagy volt máris a versenyzési kedv, amit például alátámaszt: száznál több nevezés futott be a 100 méteres fiú gyorsúszásra.
Kétség kívül a legnagyobb fegyvertényt Tóth András tanítványa, a gyulai Daka Anett érte el, aki két számban is beúszta magát a döntőbe. Ott pedig a legrövidebb hátúszó számban bajnoki címet harcolt ki. A csabaiak közül Arányi Norbert dicsérhető, aki a sprintszámokban ért el hetedik helyezést.

A Békés megyéből döntőbe jutott versenyzők helyezései és eredményei.
Arányi Norbert (Békéscsabai Előre Úszó Klub). 50 m gyors,
előfutam: 9. hely, 24,83. Középdöntő: 24,37. Döntő: 7. hely, 24,02. 100 m gyors, előfutam: 7. hely, 52,66. Középdöntő: 52,61. Döntő: 7. hely, 52,74.
Daka Anett (Gyulai Várfürdő).
50 m hát, előfutam: 7. hely, 30,74. Középdöntő: 30,05. Döntő: bajnok, 29,59. 100 m hát, előfutam: 9. hely, 1:06,35. Középdöntő: 1:05,76. Döntő: 8. hely, 1:05,93.