A gyulai Veres Laura két bajnoki címe és egy ezüstje

Négy napon át zajlott az úszók idei gyermek korosztályos magyar bajnoksága, amelynek Kecskemét adott otthont, amelyen 243 fiú és ugyanannyi lány állt rajkőre 89 klubból az 51. alkalommal megrendezett viadalon.

Összesen 2259 rajtot jegyeztek, és nem kevesebb, mint hat új korosztályos csúcs született az eseményen, miközben a résztvevők 1502 egyéni rekordot értek le, amit a rajhoz álló 62 százaléka teljesített.
Békés megyéből a gyomaendrődiek kivételével valamennyi egyesület képviseltette magát. A Gyulai Várfürdő teljesítménye kiugró volt, Tóth András tanítványai közül is kimagaslott a 2005-ben született Veres Laura teljesítménye, aki két számban korosztályos országos bajnoki címért ért el, egyben pedig ezüstérmes lett. A 100 méteres pillangóúszásban 1:04,40 perccel, a 200 méteres távon pedig 2:19,83-mal lett aranyérmes. A 100 méteres gyorsúszásban percen belül teljesítménnyel ért oda a dobogó második fokára (59,80 másodperc). Ezzel Veres Laurát a lányok egyéni pontversenyben is előkelő, 7. helyen rangsorolták.
Maradva a Várfürdő versenyzőinél, az egy évvel fiatalabb Zsigmond Olivér a 2004ben születettek között két döntős helyet is kiharcolt, az 1500 méteres gyorsúszásban hatodik lett 16:51,67 perccel, a 200 méteres hátúszásban pedig hetedik (2:18,27).
— A Várfürdő klubja hét versenyzővel képviseltette magát a négynapos versenyen — tudtuk meg a fiatalok mesterétől, Tóth Andrástól. — Három fiú és négy leány képviselte színeinket a gyermek korosztály országos bajnokságán. A két döntős mellett a csapat többi tagja is jól szerepelt, sok egyéni csúcsot úsztak fiataljaink. A csapatversenyben is helyezést értünk el, miután a 25. helyen zártunk.
Tóth András mellett Juhász Jácint szárazföldi edző segítette a gyulai fiatalok a sikeres szereplésben.
A Békéscsabai Előre Úszó Klub fiataljai is kitettek magukért. A megyeszékhely klubját hat leány és négy fiú képviselte. Közülük ketten kerültek a délutáni döntőkbe, a 2006-ban született Sipkai Csenge négyszer is. A 100 méteres mellúszásban végül nyolcadik lett 1:19,74 perces teljesítménnyel, a 200 méteres távon pedig hetedik 2:51,09 perccel. A rövidebb, 200 méteres vegyes úszásban érte el a legjobb helyezést, hatodik lett (2:34,11), 400 méteren pedig nyolcadik (5:36,47). Klubtársa, Szász Anna a 100 méteres hátúszásban verekedte be magát a fináléba, ahol a 2005-ben születettek között ötödik lett Szász Anna 1:09,84 perccel.
A Tótkomlósi Úszó Egyesületből a 2004-ben született Bányik Barnabás a 200 méteres hátúszásban 2:20,26 perces eredményt, ami a nyolcadik helyhez volt elég.
Ugyancsak megtiszteltető volt, hogy a korosztályos országos bajnokság versenybíró elnöki tisztét a békéscsabai Lázár Olga nemzetközi minősítésű versenybíró töltötte be.
Ami pedig a pontversenyt illeti az élen az Egri Úszó Klub végzett 392 egységgel, megelőzve a Nyíregyháza csapatát (356) és a harmadik Pécsi Sport gárdáját (353). Azok a klubok szereztek pontot, amelyek versenyzői döntőbe jutottak, így a Gyulai Várfürdő 25. lett 74 ponttal, 44. Békéscsaba 14, 59. Tótkomlós 1.
A részletes bajnoki eredmények, a jegyzőkönyv itt tekinthető meg.