A hajrában dőlt el a három pont sorsa

Vendégsikerrel zárult az NB III-as labdarúgó-bajnokság tavaszi nyitó fordulójának megyei rangadója Méhkeréken. Az újonc házigazdák a találkozó hajrájáig partiban voltak a „visszajátszókkal” jól megerősített csabai alakulattal, azonban a finisben két szemfüles találat eldöntötte a pontok sorsát.

Méhkeréki SE–Békéscsaba 1912 Előre II. 0–2 (0–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Méhkerék, 520 néző. Vezette: Antal Péter (Szvetnyik Bence, Sebestyén László).
Méhkerék: Nagy B. – Boros, Vincze, Wéber, Ruzsa Sz. – Ruzsa Z., Hajdu (Knyihár, 73.) – Kovács Gy., Fülöp, Sztojka – Furár (Hegedűs, 67.). Edző: Bíró Róbert.
Békéscsaba: Hrabina – Tóth D., Kmetykó, Babinyecz, Pilán – Zelenyánszki – Beszterczei (Konyecsni, 87.), Birtalan, Kálmán (Ilyés, 67.), Szalai (Kun, 83.) – Oláh L. Edző: Szenti Zoltán.
Gólszerző: Ilyés (78.). Beszterczei (81.).

A csabaiak kezdték élénkebben a mérkőzést, később alább hagyott az aktivitásuk és a hazaiak vették át az irányítást, komoly helyzet azonban az első 45 perc során egyik oldalon sem adódott. Szünet után is változatos mezőnymunka folyt, mindkét védelem jól állt a lábán, semmi nem utalt arra, hogy a végjátékban a vendégek felülkerekednek majd. A 78. percben egy szöglet utáni fejest Nagy Bálint bokszolt a mezőnybe, a labda Ilyés elé pattant, aki közelről a kapu közepébe helyezett, 0–1. A 81. percben Birtalan lőtt kapura 20 méterről, a labda a felső lécről Beszterczeihez hullott, aki az ötös magasságából bebiztosította a csabaiak győzelmét, 0–2.
Kiegyenlített mérkőzésen, a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének.
Jók: Boros, Vincze, Wéber, ill. Pilán, Tóth D., Ilyés, Babinyecz.
Bíró Róbert: – A szerencsésebb fél megérdemelt győzelmet aratott. Egyszer jó lenne már élvezni a hazai pálya előnyét! A csapat hozzáállásával maximálisan elégedett vagyok, dolgozunk tovább!
Szenti Zoltán: – Játékra alig volt alkalmas a pálya. Mindkét csapat nagyot küzdött a három pont megszerzése érdekében, és úgy érzem, hogy a második félidei játékunk alapján megérdemelten nyertünk.

Árgyelán Mihály

Címlapon: A méhkeréki hátsó alakzat a találkozó hajrájáig bírta összpontosítással. Fotó: Erdős Csaba