A hazai sikerek hétvégéje volt

Hazai győzelmeket hozott az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi 6. fordulójának két megyei derbije. A csabai fiatalok nagy csatában múlták felül a szeghalmiakat, a címvédő Szarvasnak ellenben szokatlanul nagy különbséggel múlta felül a harmatosan kezdő Csorvást. A további viharsarki alakulatok közül is az nyert, aki otthon szerepelt (Gyula, Gyomaendrőd), míg az újonc kígyósiak egy 80-nál több gólt hozó őrületes rohanásban maradtak alul Lajosmizsén.

Lajosmizsei UKC–Újkígyós FISE 46–36 (21–20)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, 150 néző. Vezette: Pauló, Tímár.
Újkígyós: Domokos R. – Bánfi 1, Markos 8 (5), Márton B. 5 (1), Rákóczi, BAKONYI 10, Márton R. Csere: Markó (kapus), LESZKÓ 5, Almási 4, Csatlós M. 2, Bodor M. 1, Bodor A., Zubán. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. A Lajosmizse legjobb góldobói: Torgyik 11, Mertlik 11.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 13/13.
Az első félidő kiegyenlített játéka után, a másodikban rohanásba csapott át a játék, a csapatok nem törődtek a védekezéssel, de a hazaiak így is elhúztak. A lelkesen játszó Újkígyósnak nem sikerült a pontszerzés.

Gyulasport–Abony KC 33–23 (12–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 120 néző. Vezette: Kathi, Oláh B.
Gyula: Nagy B. – Buzási 3, Csapó 8 (3), Nagy C. 4, Nagy N. 1, Radnóti 5, Asztalos 7. Csere: Borsós (kapus), Rácz 1, Szőke, Nagy I., Komlósi, Bozó, Szabó L. 2, Csiffáry 2, Boruzs. Edző: Barna Károly. Az Abony legjobb góldobója: Áy 9.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.
Igazi csapatként küzdve, a második félidei nyugodtabb és eredményesebb játékkal győzött a Gyula.

Gyomaendrődi NKSE-Liget Fürdő–Szolnoki KCSE 23–22 (9–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 100 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző Zs.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya, Fekécs 2, Mag 1, Baráth 2, Szűcs 2, Nagy B. 4. Csere: Tari (kapus), Farkasinszki Z. 1, Gyuricza 1, Kruchió 6 (4), Narancsik, Németh 4 (1), Urbán. Edző: Lakatos Tibor. A Szolnok legjobb góldobói: Csáki 6, Óvári 6.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 9/5, ill. 5/4.
A gyenge gyomaendrődi kezdés után a sok csere meghozta az eredményt, a hazaiaknak 20 perc koncentráció elég volt a sikerhez.

Szarvasi NKC–Csorvási SK 30–18 (13–6)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 100 néző. Vezette: Bujdosó M., Horváth V.
Szarvas: JUHOS – KOVÁCS B. 9, Balogh V. 2, Raffai-Such 4, Szabó T. 2, Hajdu 4, Bagi 1. Csere: Kasik, Pillár (kapusok), Ábrahám 1 (1), Mester 1 (1), Semjéni 3, Szőke 1, Tasgyik 1, Gábor 1 (1), Trnyik. Edző: Száva Flórián.
Csorvás: MIKE – Sajben 2, Madar 6, Réti, Biró 4 (1), Kecskeméti 1, Kurucz 3 (1). Csere: Gajdács N. (kapus), Baráth Zs., Major, Ivanics-Gyemó, Gajdács L. 2, Samu, Petrovszki, Zsiga, Greksza. Edző: Baráth Lajos.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2.
A 15. percben született meg a vendégek első találata, 6–1 után egy darabig váltva estek a gólok. Szünet után egy 6–0-ás hazai rohammal a 41. percben mér 19–6-os eredmény szerepelt az eredményjelzőn. A rangadónak kikiáltott találkozón a magas szarvasi védőfal és Juhos ellen nem találták az ellenszert a csorvásiak.

Békéscsabai ENKSE U21–Szeghalmi NKC 31–30 (19–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Papp D., Tar.
Békéscsaba: JANI – MILYÓ 4, Laurinyecz 4, Szöllősi 2, DOMBI 3, Ekker 3, TÖRÖK 5 (2). Csere: Márk (kapus), Pap J., LÁZA 5, Predescu 3, Hős 2, Tokai, Zsibrita, Vozár, Kánya. Edző: Szabó Károly.
Szeghalom: Varga T. – Szabó V. 1, Domokos 5 (2), Varga E. 2, Székely 2, Forrás 8 (3), SÁFIÁN 10. Csere: Balogh P. (kapus), Gyűrű, Oláh 1, Fábián, Szabó D. 1, Nagy Á. Játékos-edző: Varga Emese, Sáfián Ágnes. Varga Emese, Sáfián Ágnes.
Kiállítások: 18 perc + Dombi kizárva, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5.