A Hegyes mínusz háromról vitte döntésre

A papírformának megfelelően végződött a labdarúgó Békés Megyei Kupa 4. fordulója szerdai zárómérkőzése a Csányi utcában. Pedig bő egy órán keresztül levegőben lógott a meglepetés, hiszen a csabai vasutasok már három góllal is vezettek a meglehetősen indiszponáltan kezdő Mezőhegyes ellenében.

Amíg bírták szuflával a hazaiak, méltó partnerei voltak az egy osztállyal magasabb szinten jegyzett határvárosiaknak, mi több az ekkor megszerzett előny joggal csillantotta meg számukra a továbbjutás lehetőségét. A vendégek előtt adódott két „csőziccer”, de kihagyták a kihagyhatatlant, a szünet előtt mégis sikerült szépíteniük, ami vélhetően a meccsbe vetett hitüket is visszahozta. A második félidő már teljes egészében róluk szólt. Az általuk diktált iramot már nem bírták követni a vasutasok, akik négyszer is kapituláltak, így végül a jobb csapat lépett tovább, követve a Dévaványa, Kondoros, Lőkösháza, Mezőmegyer, Rákóczi Vasas, Szabadkígyós, Szarvas hetest.
Az ötödik forduló párosítását csütörtökön, nyilvános keretek között sorsolják ki az MLSZ megyei igazgatóságán.
Eredmény: Békéscsabai MÁV SE–Mezőhegyesi SE 3–5 (3–1), gól: Takács 2, Gajdács, ill. Ács 3, Szabó Á. (11-esből), Szlovák.

Címlapon: A három gólig jutó Ács Levente vezette hegyesi gárda, akár a Rákóczi Vasassal is összeakadhat a következő körben, noha a hétvégi bajnokin is egymással néz farkasszemet a két gárda. Fotó: Bohus Krisztián