A játékrészek finisében esett gólokkal igazságos döntetlen

A tavasszal jól menetelő Csákvár labdarúgócsapata volt vasárnap a Békéscsaba 1912 Előre ellenfele az NB II-ben. A Kórház utcai újabb derbi a lila-fehérek számára sorozatterhelésnek is beillet, ugyanis szerda, vasárnap menetrend szerint játszanak immár két és fél hete, és a folytatás is hasonló lesz egy darabig.

Békéscsaba 1912 Előre–Aqvital FC Csákvár 1–1 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 746 néző. Vezette: Veizer Roland (Punyi Gyula, Berényi Ákos).
Békéscsaba: Ribánszki – Dlusztus, Szélpál N., Nagy S. (Kiss L., 77.) – Nagy I., Lustyik, Viczián, Szatmári I. – Gránicz (Tóth D., 46.), Birtalan B., Urbin (Király P., 72.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Csákvár: Hermány – Horvat I., Tar, Kiprich D., Galambos – Sándor Gy., Bokros – Tamás S. (Rétyi, 76.), Király B. (Molnár Cs. 86.), Oldal (Sejben, 46.) – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István.
Sárga lap: Tamás S. a 46. percben.

A 43. percben Urbin elé került a labda, ám ő egy védő szorításában háttal állt a csákvári kapunak. Nem ráfordult, hanem a támadással felfutó Birtalan Botond elé tálalt, aki futtából 14 méterről a bal kapufára lőtte, a labda onnan vágódott a hálóba, 1–0.
Szabadrúgáshoz jutottak vendégek 18 méterre a csabai kaputól. Előtte azonban Király Botond helyére Molnár Csaba állt, aki rögtön a labda mögé is odaállt. Mi több, remek csavarral a jobb felső sarokba bombázott, 1–1.

Nem sokat „cicózott” a két csapat, rögtön egymásnak estek, mindkét fél támadólag lépett föl, nagy iramban futballoztak, és az első perctől kezdve látszott, hogy győzelemre törve játszanak. A vendégek gyors támadóik révén igyekeztek helyzetbe kerülni, de a lila-fehér védelem jól állt a lábán. Ribánszki kapus egy támadást követően megsérült, ápolni kellet, de hamar kiderült, tudja folytatni. A csabaiak is egyre másra rohamoztak, igaz, a Fejér megyeiek kapuja sem került gyakran veszélybe, náluk is a védelem stabilnak bizonyult, vagy a házigazdák támadásaiba csúszott hiba a befejezést megelőzően. A félidő hajrája aztán egy szép gólt hozott, az Urbin-Birtalan páros remekül megértette egymást, végül a kapufa segítségével megszerezte a vezetést a pályaválasztó.
A szünet után hasonló mederben folyt a játék, mint az első 45 percben: megvolt az iram, a lehetőségek, de sok hiba is becsúszott a két csapat játékába. Most viszont a játékrész finisében a vendégek jeleskedtek, akik egy érdekes szabadrúgás szituáció után egyenlítettek. Molnár Csaba első labdaérintésből betalált a házigazdák kapujába. Összességében nézve a két csapat teljesítményét, akarását, harcosságát – igazságos a döntetlen.

: Szélpál, Nagy I., Szatmári I., Birtalan, ill. Király B., Sándor Gy., Bokros, Molnár Cs.

Boér Gábor: – Fáradtan játszott a csapat, látszott a játékosokon a nagy sorozatterhelés. Ennek ellenére egy ilyen meccset illett volna megnyerni, annak ellenére, hogy a második játékrészben sokat hibáztunk
Szijjártó István: – Sok pontot szereztünk idegenben, most ennek az egynek újfent örülünk. Az első játékrészben tompábban játszottunk, de még így is voltak lehetőségeink. A második félidőre sikerült megújulnia a csapatnak, ennek is köszönhető a pontszerzésünk.

Jávor Péter

Címlapképünkön Birtalan Botond, a békéscsabaiak első gólszerzője – fotó: Erdős Csaba