A Kaposvár szettet sem engedélyezett

Elszenvedte első vereségét a Békéscsabai RSE extraligás női röplabdacsapata, amely a pénteki hazai mérkőzésen a Kaposvárral szemben maradt alul, nyert szett nélkül. A vendégek – akik soraiban három ex-csabai játékos is helyet kapott – lényegesen motiváltabbnak tűntek, a harmadik játszmát például reménytelennek tűnő hátrányból fordították vissza.

Békéscsabai RSE–1. MCM-Diamant Kaposvár 0:3 (–19, –21, –23)
Extraligás női röplabda-mérkőzés. Békéscsaba, 1200 néző. Vezette: Jámbor Tamás Zoltán, Halász Tibor.
Békéscsaba: Evans 1, Glemboczki 2, Pekárik 4, DAPIC 18, Klaric 9, Bodnár 7. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák 1, Fábián 2, Sebestyén 1. Vezetőedző: Vasja Samer Lipicer.
Kaposvár: Szűcs 6, Sipic 6, MATICS 12, KLISURA 13, DJURICS 8, Tálas 3. Csere: Szpin (liberó), Hegyi, Kalmár. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:3, 5:5, 10:10, 16:13, 17:22. 2. szett: 8:3, 11:12, 17:21, 21:22, 21:24. 3. szett: 2:3, 5:3, 6:6, 10:11, 17:11, 20:13, 21:20, 23:23.

Rendesen belekezdett a két napja még Challenge Kupa mérkőzést vívó Kaposvár: Matics, Szűcs és Klisura pontjaival 3:0-s vezetésre tett szert. Dapic és Klaric vezérletével gyorsan beérte vendégét a Békéscsaba, igaz beelőzni csak a játszma közepén Tálas rontása után tudott. Immáron a BRSE-nél volt 3 pontos előny, de a somogyiak – többek között Tálas ászával – beérték a viharsarki csapatot, sőt, Matics ütése után visszavették a vezetést. A kaposváriak olyannyira lendületbe jöttek, hogy sorozatban 8 pontot szereztek, főként a volt békéscsabai Matics volt nagyon elemében. Klisura pontjával szettlabdához jutott a Diamant, majd gyorsan le is zárta a játékot 0:1.
A második játszmában a horvát Karla Klaric kézbe vette az irányítást és pontjaival már az elején meglépett a BRSE. Következett egy újabb hullámvölgy, amit Szűcsék igyekeztek is kihasználni és máris ellenfele nyakán voltak. Szenvedős percek következtek ezután, hiába akart, nem tudott meglógni ellenfelétől a házigazda, többek között egy-egy rossz szerva (Bodnár és Evans), vagy eredménytelen blokkolás miatt. Sipicnek bezzeg összejött az, ami korábban Pekáriknak nem, és ahogy az első szett túlnyomó részében, úgy innentől megint csak futhatott az eredmény után a Békéscsaba. Rapszodikus volt a Csaba játéka, Dapic egy szép megmozdulását egy rontott nyitás követte, a túloldalon pedig a kaposváriak nem tudtak hibázni. A játszma utolsó szakaszának hasonló állásból feszülhettek neki a csapatok, mint az elsőben. Dapic bosszantó rontása után már négy volt közte és nagyon úgy festett, hogy ezt a játszmát is elbukja a BRSE. Dapic pontjaival és Bodnár blokkjával lőtávolba került a Csaba, de az ellenállhatatlanul játszó Klisura gyorsan rövidre zárta a dolgot és nagy meglepetésre ez a játszma a csapatáé lett, 0:1.
A harmadik szettet is a somogyi gárda kezdte jobban, de ellépni ezúttal nem tudott, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A vendégek vezettek 11:10-re, amikor a hazaiak egy 8:0-s szériával jelentős vezetésre tettek szert. A horvát Dapic játszott a leghatékonyabban, nemcsak jól ütött, hanem jól is védekezett. 20:13-nál simának tűnt minden, de Tálasék nem adták fel a játszmát, és sikerült is kiegyenlíteniük. Szűcs pontjával a Kaposvár jutott játszmalabdához. Dapic rontott és oda a szett, oda a mérkőzés is, 0:3.
Nagy kérdés, hogy mi lett volna ha a BRSE a harmadik játszmában nem torpan meg hétpontos vezetésénél, de mint tudjuk, a sportban nincs ha. Hazai oldalon érthetetlen hibák sorozata után megérezve a vérszagot, felkelt a Kaposvár, és a kiegyensúlyozottabban teljesítő légiósaik vezérletével, higgadtabb megoldásokkal megnyerték a mérkőzést.
A Békéscsaba négy sikeres találkozó után elszenvedte idei első vereségét, ami mindenképpen meglepetés, még ha tudjuk, hogy ez a Kaposvár, már nem az a Kaposvár, melyet legutóbb Békéscsabán láthattunk.

Címlapon: Fábián Fanny feladását Lorena Sipic és Tatjana Matics igyekszik „olvasni”. Fotó: Csukás Zsolt