A kapufák a Budaörssel voltak

Minimális célként egyetlen pont begyűjtéséért utazott el idei első idegenbeli túrájára a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lila-fehér a kifejezetten jó erőkből álló Budaörs alkalmi otthonában el is érték a céljukat, igaz valamivel közelebb álltak a győzelemhez, hiszen a két góljuk mellett kétszer a kapufát is eltalálták.

Budaörsi SC–Békéscsaba 1912 Előre 22 (12)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés.
Tatabánya, 105 néző. Vezette: Kovács Gergely (Király Zsolt).
Budaörs: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes – Végh G. (Fodor, 46.), Lengyel B. (Sajbán Miklós, 86.), Kesztyűs, Fényes, Czvitkovics (Marques-Airosa, 76.) – Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György.
Békéscsaba: Ribánszki – Pilán, Nagy S., Szélpál, Mészáros – Király (Hursán, 73.), Mezei (Lustyik, 71.) – Viczián, Gránicz (Szalai, 62.), Szatmári – Urbin. Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap: Mezei a 22., Lengyel a 32., Kékesi a 38., Ribánszki a 49., Király az 54., Mészáros a 62., Sajbán Máté a 69., Marques-Airosa a 80. percben.

33. perc: Király szögleténél elcsúszott a menteni igyekvő védő a kapu előterében, Szélpál Norbert tudott belepiszkálni a labdába, amelyet Medgyes már csak a gólvonal mögül tudott tisztázni, 0–1.
41. perc: Menyhárt beadását vétették el középen többen, a hosszún érkezett Sajbán Máté pedig a védőkön felülemelkedve, fejjel a kapuba juttatta a játékszert, 11.
45+1. perc: Urbin minőségi indításával Szatmári Istvánt lépett ki a védők közül a bal összekötő helyén és rövid labdavezetés után 13 méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot, 12.
57. perc:
Czvitkovics tekert be egy szabadrúgást a kapu elé, Ribánszki nem jött ki rá, így labda a hosszún üresen érkező, csereként beálló Fodor Dániel Zoltán fejét találta meg, aki a jobb alsóba bólintott, 22.

Nem éppen barátságos idő költözött a tatabányai stadion fölé a meccs közben. Fotó: Budaörsi SC/Facebook

Mindkét együttes sikeres rajtot vett az előző héten, a szakvezetők pedig a „győztes csapaton ne változtass!” elvet követve, ugyanazt a tizenegyet küldték fel a gyepre, amelyet az első fordulóban. A csabaiak támadólag léptek fel, amit egy szöglet, valamint Viczián és Szatmári lövése jelzett, de ezeket Demjén kapus ártalmatlanította. Később kiegyenlítetté vált a játék, a Budaörs is „kiszabadult” a térfeléről, komolyabb kihívás elé azonban nem állította az Előre védelmét. Szélpál vezető találata után kis híján Szatmári is betalált, de a lövése kevéssel elgurult a kapu előtt. A félidő hajrájában szinte a semmiből jött a hazaiak egyenlítő találata, szerencsére a lefújás előtt Szatmárinak egy szép egyéni megoldással erre is volt válasza.
Nem lehetett panaszuk az ázó-fázó nézőknek a második félidő első negyedórájára sem. Előbb budaörsi, majd a békéscsabai kapu előterében történtek parázs jelenetek, ekkor még gól nélkül. Azután a kilépő Szatmári lövését hárította óriási bravúrral Demjén, akit két perccel később Gránicz kapufájánál még Fortuna is pártolt. Nem így kollégáját, Ribánszki Lászlót, aki mintha kissé beragadt volna Fodor újbóli egyenlítését jelentő fejese előtt. A bekapott gól kicsit visszavetette a lila-fehéreket, de a cserékkel hamarjában sikerült felráznia csapatát Boér Gábornak. Az egyik legnagyobb lehetőség is friss ember nevéhez fűződött: Szalai Dániel lövése a meccs hajrában a jobb kapufán csattant. Maradt a döntetlen, ami a játék képe és az összes helyzet tekintetében is a házigazdákra nézve hízelgő.
Jó: Kesztyűs, Demjén, Menyhárt, Sajbán Máté, ill. Szélpál, Mészáros, Szatmári, Urbin.

Bognár György:
– Még kalkulálok, mert négy gól született a mérkőzésen, de én csak hármat láttam…
Boér Gábor: Nagyon értékes eredményként könyvelem el az idegenbeli döntetlent, hiszen az osztály egyik legstílusosabb és meghatározó csapatával találkoztunk. Hiányérzetem amiatt lehet, hogy kettő-egyes vezetésünknél volt két meccslabdánk, és igazából az ellenfél komoly helyzet nélkül szerzett két gólt. Összességében azonban elmondható, hogy a döntetlen igazságos és reális eredmény volt ma délután.

Szikszai László

Címlapon: Szélpál Norbert hasznosan játszott hátul, de elöl is feltalálta magát. Fotó: Erdős Csaba