A kécskeiek jobban akarták a sikert

Váratlan hazai vereséget szenvedett vasárnap a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely a hétközi edzőváltáson áteső Tiszakécskével szemben maradt alul a pontvadászat 32. játéknapján. A lila-fehér együttesnek a tabellán át kellett adnia 5. helyét a Budaörsnek.

Békéscsaba 1912 Előre–Duna Aszfalt-Tiszakécske VSE 12 (01)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba,
615 néző. Vezette: Berényi Tamás (Máyer Gábor, Kovács II. Gábor).
Békéscsaba: Ribánszki – Nagy S. (Urbin, 46.), Szélpál, Viczián, Zahorán – Szalai, Hursán (Pilán, 58.), Király P., Mezei – Szinanovics (Vólent, 58.), Szatmári. Vezetőedző: Boér Gábor.
Tiszakécske: Helesfay – Szabó D. (Gréczi M., 83.), Kardos N., Ludánszki, Sváb – Huszti A., Tölgyesi (Szabó L., 83.) – Gréczi G., Kirchner, Oláh M. – Mihály (Károly B., 58.). Megbízott edző: Virágh Ferenc, Nagy Zsolt.
Sárga lap:
Nagy S. a 39., Mihály a 45., Gréczi M. a 83., Szélpál a 86., Szalai a 90., Gréczi G. a 92. percben.

40. perc: Nagy Sándor szabálytalankodott a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető a 11-es pontra mutatott, a védőnek pedig sárga lapot mutatott fel. A büntetőt Kardos Norbert értékesítette, 0–1.
52. perc:
Egy nagy bedobást követően az ötös sarkáról Urbin Péter a védőjével együtt fordult be, és a bal felső sarkba kanalazta a labdát, 1–1.
54. perc:
Gréczi Gábor átadása után Mihály Dávid lőtt a csabai kapuba a tehetetlen védők gyűrűjéből, 1–2.
94. perc:
Gréczi Márton nem sok sót evett meg a pályán, mert a játékvezető egy durva belépő miatt második sárga lappal kiállította a védőt.

A kezdőrúgást követően igyekezett nyomás alá helyezni a vendégeket a csabai együttes. A lilák többet birtokolták a labdát, de komoly lehetőséget nem sikerült kidolgozniuk Helesfay kapuja előtt. Bő félóra után beszorították ellenfelüket Király Patrikék, sorban jöttek a lehetőségek is, gólt mégis a vendégeknek sikerült elérniük közvetlenül a szünet előtt.
Boér Gábor a második félidőre Urbin Péter személyében támadót küldött be a gól előtt hibázó Nagy Sándor helyére, a csatár rövidesen meg is hálálta a bizalmat, hiszen pár percnyi játékot követően előbb egy kapufát ért el, majd röviddel később egyenlített. Nem sokáig tarthatott azonban a hazaiak öröme, mivel nyomban érkezett a válasz is egy védelmi megingást használt ki a Tiszakécske. A csabai kispadról ellenlépésként újabb friss támadó szellemű játékosok kerültek bevetésre. Vólent Roland és Pilán Márkó pályára lépésével megélénkült a lilák támadójátéka, de a befejezések vagy Helesfay kapus kezében haltak el, vagy pontatlanul sikerültek, Viczián lövésénél pedig a kapufa is a kécskeiekkel volt. A vendégek hősiesen védték a számukra kedvező eredményt, szinte élő sövényt vontak a tizenhatosuk előterébe. Minden egyes kivédekezett perc a malmukra hajtotta a vizet, hiszen úgy lett egyre elkeseredettebb és pontatlanabb a csabaiak harca a pontszerzéséért, ami végül kudarcot vallott. Az Előre bajnoki mérkőzéseken továbbra is nyeretlen maradt a Tisza-parti alakulattal szemben.
Jó:
Mezei, Urbin, ill. Helesfay, Kardos, Tölgyesi, Gréczi G.

Boér Gábor: – Nagy csalódás számomra az eredmény. A szezon során nem először estünk abba a hibába, hogy egy pozitív mérkőzés után két-három emberünk katasztrofális produktuma lerontotta a csapat összteljesítményét. Továbbra is úgy érzem magam, mintha egy utánpótláscsapat kispadján ülnék, amely egyaránt képes hetente csúcsrajártani magát, illetve mélyen a valós tudása alatt szerepelni. A mai vereséget amiatt különösen nehéz megélni, mert a dobogóért folytatott csatában egy újabb komoly ziccert maradt kihasználatlanul.
Virágh Ferenc: – Sok hiányzóval érkeztünk Békéscsabára, ettől függetlenül dinamikus futballoztunk, a kontráink „ültek”. Győzelmünk lökést adhat a folytatásra.

Szikszai László

Címlapon: Urbin Péter visszatérése eredményes volt, csapata azonban így is pont nélkül maradt. Fotó: Erdős Csaba