A két csapat helyzete egy jottányit sem változott

Két húszpontos csapat csapott össze az NB II-es labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. Minden mutatóban egyenlő volt a két gárda a vasárnapi derbit megelőző sípszó előtt, a csabaiak csupán jobb gólkülönbségük révén álltak előrébb a tabellán. A találkozó lefújását követően a két csapat helyzete egy jottányit sem változott.

Békéscsaba 1912 Előre–Gyirmót FC, Győr 1–1 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, Kórház utca, 808 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Horváth Róbert, Márkus Péter).
Békéscsaba: Ribánszki – Kiss L., Szélpál N., Nagy S. – Mészáros M. (Urbin, 63.), Viczián (Tóth D., 54.), Király P. (Szalai D., 75.), Pilán – Nagy I., Szatmári, Gránicz. Vezetőedző: Boér Gábor.
Gyirmót FC Győr: Sebők Zs. – Áchim S., Lengyel D., Szőcs, Lázár P., Présinger – Szegi (Sandal, 70.), Varga P., Kiss M., Nagy P. (Stieber, 84.) – Paku (Németh Zs., 90.). Vezetőedző: Molnár László.
Sárga lap: Szőcs a 49., Mészáros M. az 55., Kiss M., a 58., Nagy P. a 65. percben.

A 68. percben egy jobb oldali győri támadás futott a pályán, Szegi jó ütemben tálalt a jobb oldalon felfutó Kiss Máté elé, aki a 16-os vonalánál átvette a labdát, majd egy csel után, laposan a kapu bal alsó sarkába lőtt, 0–1.
Tíz perccel a vendégek gólja után egyenlítettek a hazaiak: egy bal oldalról felívelt labdát, Urbin Péter vett át hét méterre Sebők kapujától, beforgatta a mögötte védekező Szőcsöt és öt méterről a kapu közepébe bombázott, 1–1.

A vendégek alaposan megerősített, öttagú védelemmel álltak fel, látszott, nem akarják a véletlenre bízni a dolgot. Ennek ellenére nem mondtak le a támadások vezetéséről sem, igaz, jobbára a kontrákra építettek. Kevés hatékonysággal. hamar kirajzolódott, hogy nem lesz gólszüret ezen a találkozón, ami érthető onnan tekintve is, hogy két meglehetősen egyforma csapat feszült egymásnak. És valóban feszültek, akartak, ami olykor kemény párharcokkal végződött, nem volt ritka egy-egy összeakaszkodás, fejpárbaj után az ápolás. A vendégek mestere olykor nagy vehemenciával reklamált is, máskor hasonlóan hangosan űzte, hajtotta, vagy éppen korholta fiait. A csabaiak idő közben enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki, sőt, a kezdeti meddő próbálkozások után, a félidő második részében időnként megkísérelték Sebők Zsolt kapuját bevenni. Elsőként Szatmári kísérletezett, ám mellé szállt a labda. Aztán kecsegtető helyzetben Gránicz elől tisztáztak a vendégvédők, a túloldalon Paku az oldalhálóba lőtt. Végül Viczián fejesét fogta a vendégek portása, ám ennél többet nem jegyezhettünk fel az első játékrészben.
A szünet után minden ott folytatódott, ahol az első játékrészben abba maradt. A vendégek foggal-körömmel védekeztek és figyeltek a kontralehetőségekre, a csabaiak rakkoltak, némi fölényben voltak, de igazán nem voltak veszélyesek a kapura. Viczián, majd Mészáros korai kényszerű kiválása nem hatott jól a lila-fehérekre, ráadásul egy formás támadás végén a Gyirmót előnyhöz jutott. Ettől vérszemet kaptak a házigazdák és egyre jobban beszorították ellenfelüket. Boér Gábor egymás után küldte be a cseréket, frissítve csapatát. Végül a nem sokkal korábban csereként pályára lépő Urbin Péter egy remek alakítás végén betalált, egálra hozva ezzel a mérkőzést. A finisben is inkább a házigazdák domináltak, de már nem változott az eredmény, amely talán igazságosnak is mondható, bár a csabaiak több helyzetet dolgoztak ki, ám a látottak alapján eredménytelenül.

: Nagy S., Szélpál, Nagy I., Gránicz, ill. Szőcs, Présinger, Lengyel, Lázár.

Boér Gábor: – Két jól felkészült gárda mérkőzött meg vasárnap. Nagy küzdelem folyt a pályán, a párharcok és a futómennyiség alapján is elmondható, hogy az osztály szintjét meghaladó színvonalú találkozót vívtak a csapatok. Reális eredmény a döntetlen, ennek ellenére sajnálom, hogy nem sikerült a három pontot begyűjtenünk.
Molnár László: – Mindkét csapat jól felkészült a másikból. Nem volt sok gólhelyzet, ám a kontráink közül egy eredményes volt. Ezután a a hazaiak keményen hajráztak, és egyenlített. Az utolsó pillanatig nyílt volt a mérkőzés. Elégedett vagyok, egy pontot szerezni Békéscsabán, az jó eredmény.

Az első diagnózisok

Viczián Ádám egy ütközés után az orrához kapott, az első vizsgálatok arra utalnak, orrcsont-törést szenvedett. Mészáros Márk sérülése lehet, még súlyosabb, esetében annyi a pozitívum, hogy a sárga lap miatt amúgy is ki kell hagynia a soros mérkőzést, így lesz ideje gyógyulni.

Címlapképünkön: akadt dolga mindkét oldalon a kapusoknak, akik egy-egy alkalommal kapituláltak – fotó: Erdős Csaba