A kimaradt büntetők miatt bűnhődtek

Nem könnyű az NB I B-s orosházi női kézilabdacsapat sorsa, hiszen az Eger után az idény második hazai találkozóján is egy potenciális bajnokesélyes került az útjába. Kiélezett mérkőzésen, a vendégek Hlogyik Petra Amanda kapus kimagasló teljesítményével bizonyultak jobbnak, a három hétméterest is elhibázó házigazdákkal szemben.

OXXO Energy Orosházi NKC–Pénzügyőr SE 21–23 (11–12)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 180 néző. Vezette: Dulai Ádám, Pisák Bence Károly.
Orosháza: CSIZMADIA – Bíró 2, Farkas K. 2, Dancsó 3 (1), Mikula, Román 4 (1), ANTAL 4. Csere: Cseh (kapus), Tóth S., Kamuti 3, Kenyeres 1, Berta, Nemes 2. Edző: Vágó Attila. A Pénzügyőr legjobb góldobói: Blaubancher 6, Oláh K. 5 (1).
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 1/1.

Az első 5 perc kiegyenlített játéka után Oláh Kyra találataival egy ötös szériát produkáltak a vendégek (3–8). Aztán összeállt a hazaiak védekezése, támadásban is eredményesebbek lettek, így a 23. percre már náluk volt a minimális előny (10–9). Ettől kezdve fej-fej mellett haladt a két gárda, és ezen a szünet sem változtatott. Rendre a Pénzügyőr járt előrébb minimális különbséggel, de az orosháziak a 45. percig mindig válaszolni és egyenlíteni tudtak. A meccs utolsó negyedében állandósult a fővárosiak egy-két gólos vezetése, az 57. percben hárommal is jártak már előrébb, és a házigazdáknak innen már nem volt reális esélyük pontszerzésre.
Vágó Attila: – Már a harmadik mérkőzésünkön azonos a forgatókönyv, a védekezésünk jó, de támadásban impotensek vagyunk, és a végjátékban megremeg a lányok keze.