A Kisvárda a ráadásban mentette a menthetőt

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság vasárnapi 8. fordulójában balszerencsés vereséget szenvedett Kisvárdán a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A lila-fehérek változatos meccsen maradtak alul úgy, hogy a mindent eldöntő találat a 92. percben született meg. Érdekesség, hogy a szabolcsiak az előző héten is ekkor érték el Cegléden a döntetlent érő góljukat!

Kisvárda Master Good–Békéscsaba 1912 Előre 32 (11)
Kisvárda, 1
350 néző. Vezette: Bogár Gergő (Punyi Gyula, Márkus Péter).
Kisvárda: Molnár – Zanko (Erdélyi, 64.), Izing, Vermes, Fodor Á. – Hej (Vári, 88.), Oltean, Lucas – Ilics, Horváth Z. (Lukács, 73.), Misics. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Békéscsaba: Ribánszki – Babinyecz, Dlusztus, Mészáros M. – Viczián, Nagy S., Nagy I., Király (Gyurján, 58.) – Birtalan, Ilyés (Zahorán, 58.), Eszlátyi (Szalai, 69.). Csere: Máthé, Zahorán, Tóth D., Gyurján, Szalai, Kiss L., Szélpál. Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap: Oltean a 17., Nagy S. a 33., Dlusztus a 86., Mészáros a 93. percben.

17. perc: Viczián jobbról, a tizenhatos magasságából végezhetett el bedobást, kapu elé küldött labdájára Birtalan rajtolt, amikor Oltean hátulról megrántotta a karját, s ezért a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyesből Birtalan Botond a jobbra vetődő Molnár mellett a kapu bal oldalába lőtte a labdát, 0–1.
41. perc: Ilics a jobb oldalról adott középre, ahol Horváth Zoltán 6 méterről fejelt a csabai kapuba, 1–1.
69. perc: Nagy István adta el a labdát a saját térfelén, amivel Ilics iramodott meg, rávezette a csabai kapusra, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Sergiu Olteant, akinek 8 méterről könnyű dolga volt célba juttatni a játékszert, 2–1.
76. perc: Gyurján hozta helyzetbe Nagy István, akit Lucas buktatott a büntetőterületen belül. A 11-esnek újra Birtalan Botond állt, aki a kapu közepébe helyezett, 2–2.
92. perc: Ilics ívelt középre a tizenhatos baloldali sarkáról, Vári Barnabás pedig 2 méterről becsúszva a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 3–2.

Kiegyenlített első félidei játékot hozott a lila-fehérek kisvárdai fellépése. A vendégek a hátsó alakzatuk stabilitására helyezték a fő hangsúlyt, emellett azért a támadások vezetéséről sem mondtak le. Többször is eljutottak Molnár kapujáig, de a hazaiak hálóőrének komoly bravúrt nem kellett bemutatnia, a büntetőnél pedig Birtalan nem hagyta érvényesülni. A csabaiak gólját követően valamelyest felélénkült a szabolcsi alakulat, de túl nagy vehemenciával nem mert kezdeményezni, tartva a látogatók veszélyes embereitől. Egy figyelmetlenséget kihasználva a játékrész hajrájában így is sikerült ledolgoznia a hátrányát, a gólerős Horváthnak elég volt egy apró védelmi rövidzárlat ahhoz, hogy megvillanjon. Ha kicsivel nagyobb szerencséjük van a csabaiaknak, elronthatták volna a várdai gólünnepet, mivel szinte a középkezdés után Viczián 20 méteres bombája csattant a kapufán, pedig Molnár már vert helyzetben volt.
A második félidőben állandósult a hazaiak mezőnyfölénye, a kapura is lényegesen több veszélyt jelentettek, Ribánszki azonban kiváló napot fogott ki. A második gól sem az ő „sara” volt, sokkal inkább Nagy Istváné, aki rossz passzával szinte szöktette az ellenfelét. Később azután javította szarvashibáját, az újabb büntető egyértelműen az ő érdeme is volt, melyből Birtalan egalizált. A meccs hajrájában nagy nyomás nehezedett a csabai védelemre, amely az utolsó pillanatokban mondott csődöt. Már mindenki a végét várta, amikor a csereként pár perce beszálló Vári a hosszabbításban eldöntötte a három pont sorsát.

Jó: Ilics, Vermes, Horváth Z., ill. Ribánszki (a mezőny legjobbja), Birtalan, Viczián.

Kondás Elemér:
– Az elején volt két nagy ziccerünk, aztán mégis mi kaptunk gólt, így futhattunk az eredmény után, miközben az ellenfél kapusa „tizenegyesre” védett. Megcáfoltuk magunkat, mert a várttól lényegesen több helyzetünk volt, csapatunk erejét bizonyítja, hogy fordítani tudtunk és a végén szereztük a győztes gólt. Sajnáljuk a nézőtéri balesetet, reméljük, nincs komoly baja a szurkolónknak.
Boér Gábor: – Nagyon sajnálom, hogy így vesztettük el a mérkőzést, és nem tudtuk kihúzni a végét, akkor, amikor talán már nem lógott a levegőben a hazai gól. Voltak olyan periódusok, amikor ránk erőltette az akaratát a Kisvárda, de a vezetésünk után mi is megragadhattuk volna a lehetőséget.

Sz. L.

Címlapon: Gyurján Bence megteremtette a lehetőségét a csabai pontszerzésnek. Fotó: Tóth Szabolcs