A korán bekapott gól átírta a forgatókönyvet

Nem jutott pont az Előre NB III-as labdarúgócsapata javára a bajnokság 29. fordulója vasárnapi mérkőzésén. A lilák a paksi gárda ellen játszottak, ahol több élvonalban is rendszeresen lehetőséghez jutó fiatal kapott lehetőséget. Egy gyors góllal szereztek vezetést a hazaiak, ami átírta az előzetesen eltervezett forgatókönyvet!

Paksi FC II.–Békéscsaba 1912 Előre II. 2–0 (2–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Paks, 150 néző. Vezette: Kiss Anikó Tünde (Molnár Alex, Molnár Mátyás Tamás).
Paks: Székely – Szalai A., Lenzsér, Bagó (Luczek, 84.), Báló – Kesztyűs B., Bognár D., Daru (Kesztyűs M., 58.) – Fejős (Rácz Zs., 73.), Jelena, Simon M. Vezetőedző: Osztermájer Gábor.
Békéscsaba: Hrabina – Láza (Tóth G., 45.), Kmetykó, Balog Zs., Zahorán – Zelenyánszki – Mácsai, Oláh L., Kálmán – Beszterczei, Ilyés. Edző: Szenti Zoltán.
Gólszerző: Daru (4.), Báló (39. – 11-esből).

A vendégek szemszögéből nézve rosszul indult a meccs, hiszen a bal oldalon felfutó Daru már a 4. percen kilőtte a hosszú sarkot, 1–0. Gyorsan rendezték soraikat a csabaiak, felvették a ritmust és a mezőnyben egyenrangú partnerei voltak a Duna-partiaknak. A 39. percben azonban így is növelték előnyüket a paksiak. A nagy kedvvel játszó Darut az alapvonalnál buktatta Láza, a megítélt büntetőt pedig Báló váltotta gólra, 2–0.
A második bekapott találat mintha kedvüket is szegte volna a csabaiaknak a folytatásra. Szünet után visszafogottabban teljesítettek, így lehetőségük sem volt arra, hogy ledolgozzák a hátrányukat. A kapura nem jelentettek veszélyt, de legalább a sajátjukat megvédték az újabb kellemetlenségektől.
Az Előre gyengébb napot fogott ki, bár a korai gól is átírta az eltervezett forgatókönyvet, így azután a paksiak a vártnál könnyebben jutottak a három ponthoz.
Jó: Daru, Báló, Kesztyűs B., ill. Hrabina.
Szenti Zoltán: – A mezőnyben nem vallottunk szégyent, de a Paks minőségi visszajátszói eldöntötték a mérkőzést.

O. L.

Címlapon: Beszterczei Attiláéknak nem ment úgy a támadójáték, ahogyan azt idehaza megszokhattuk. Fotó: 1912elore.hu