A kupában is legyőzték az Algyőt

A szombati bajnoki mérkőzés után szerda este a Magyar Kupában is legyőzték az Algyőt a békési kézilabdázók, akik a két leggólerősebb játékosuk, Oláh és Cifra nélkül harcolták ki a továbbjutást.

Békés-Drén KC–FKSE-Algyő 27–24 (14–11)
Magyar Kupa férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 200 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.
Békés: PAJKÓ – Herczeg 3 (1), HAJDÚ 10, SEBESTYÉN 6, Gazsó 1, Pánczél 1, Fedor. Csere: Domokos D. (kapus), Kovács P. 3 (1), Szilágyi 2, Varsandán, Kopcsák, Vass, Gál, Kiss R., Dénes 1. Edző: Papp Bálint. Az Algyő legjobb góldobói: Vancsics 6, Valaczkai 4 (1), Kocsis 4 (1), John 4 (1).
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

A mérkőzés eleje kiegyenlített küzdelmet hozott, az első negyedórában felváltva születtek a találatok (5–5). A folytatásban több kínálkozó lehetőség maradt kihasználatlanul mindkét oldalon, a hazaiak némileg pontosabbá váltak a végjátékra, így harcoltak ki háromgólos előnyt a szünetig.
A második félidőben sem állt be komolyabb változás a játékba, csendes mederben csordogált a találkozó, a vendégekben nem volt annyi átütőerő, hogy kérdésessé tegyék a továbbjutást. A meccs utolsó utolsó szakaszában valamennyi kispados játékos is lehetőséget kapott az edzőktől.
Papp Bálint: – Helyén volt a szívünk, két alapemberünk nélkül is magabiztosan jutottunk tovább.

A. P.

Címlapon: A békésiek tartják a felkészülés és a bajnoki rajt során mutatott lendületüket. Gapixfotó