A Ladány zsinórban a nyolcadikat is „behúzta”

A pénteki Békéscsaba 1912 Előre II.–Dévaványai SE 4–0 mérkőzés után szombaton három találkozót rendeztek a megye I. osztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulója keretében. A nap mérkőzésén a Körösladány zsinórban nyolcadik győzelmét begyűjtve múlta felül a Kondorost, és mivel a Szarvas is pontokat hullajtott, a dobogón álló hármas tekintélyes előnyt szerzett az őket üldözőkkel szemben.

A ladányiak kiváló formának örvendve fogadták a hullámvölgyből kilábalni látszó Kondorost. Ennek megfelelően a hazaiak önbizalomtól duzzadó játékkal léptek fel, a meccs jelentős részében irányítottak és támadtak, a látogatók viszont saját térfelükre visszahúzódva próbálták kibekkelni a 90 percet. Az első félidőt sikerrel túlvészelte a KOTE, az 55. percben azonban hibára késztette a Ladány, melynek sikere a vezető találat után már nem volt kérdéses. A meccs krónikájához tartozik még Szólik kapus feleslegesnek tűnő kiállítása, aki hasba rúgta Burait, az ebből kapott büntetőből pedig bebiztosította kiérdemelt sikerét a házigazda.
Körösladány MSK–Kondorosi TE 2–0 (0–0)
Körösladány, 300 néző. V.: Bodac Tamás.
Körösladány: Nagy B. – Paulik, Viczián, Kristóf – Ruzsa, Knyihár – Kéki, Hajdu (Szarka), Papp Zs. – Burai (Farkasinszki), Takács (Laksteter). Edző: Fodor Sándor.
Kondoros: Szólik – Murvai, Süli, Kis M., Vajgely – Okos (Takács), Kajtár (Péli), Farkas F., Borgulya – Harangozó (Lakatos), Farkas J. Edző: Janis János.
Gólszerző: Papp Zs. (55.), Nagy B. (80. – 11-esből). Kiállítva: Szólik (78.).

A mezőhegyesiek revánsra készültek a szeghalmi vereségért, ahol hiába támadták végig a meccset, hátsó hibáikat kihasználva a házigazdák ötöt rúgva, ledöntötték őket. Mellékesen a sárrétiek azóta sem nyertek. Most hasonló volt a forgatókönyv, azzal a kivétellel, hogy az MSE hátsó alakzata és támadó szekciója is sokáig terméketlennek bizonyult, pedig számos lehetőség adódott arra, hogy döntésre vigyék a dolgot. A 82. percben tört meg a jég, amikor Ács Levente büntetőjével úgy tűnt bezsebelheti a három pontot a zöld-fehér gárda, de a szeghalmiak gyakorlatilag a semmiből tudtak válaszolni, így végül pontot tettek a négyhetes vereség-szériájukra is.
Mezőhegyesi SE–Szeghalmi FC 1–1 (0–0)
Mezőhegyes, 100 néző. V.: Brezovai Zoltán.
Mezőhegyes: Kasik – Lugasi, Dajcs Á., Dajcs Gy., Lukács – Dócza, Szlovák (Mátó) – Szabó Á., Ács, Ibrányi – Nagy Sz. (Karancsi N.). Edző: Ölei Dezső.
Szeghalom: Baranyi – Vincze (Kántor), Cserna, Veres, Turcsek Sz. – Abdul, Boruzs K., Gál (Hajdú), Mészáros M. (Juhász) – Boruzs J. (Tóth G.), Mező. Edző: Zsombok Attila.
Gólszerző: Ács (82. – 11-esből), ill. Mező (85.).

A szarvasiakat tavaly egyszer már megtréfálták a sárrétiek otthonukban, most is hasonló célzattal érkeztek, hiszen csapatuk egyre jobb formát ölt, a házgazdákat viszont mintha túlságosan nyomasztaná a bajnokság melletti kupateher.
A látogatók taktikus, fegyelmezett játékkal rukkoltak ki, és a vezetést is sikerült megszerezniük az első félidő derekát átlépve. A Körös-partiak próbálkozásai röviddel a szünet előtt
hozták meg az áttörést, az egyenlítés okozta pszichikai előnyt azonban nem tudták átvinni a folytatásra. A vendégek a térfélcsere után is bátor játékkal rukkoltak ki, és megérdemelten raboltak pontot az Erzsébet-ligeti pályáról.
Szarvasi FC–Vésztői SE 1–1 (1–1)
Szarvas, 150 néző. V.: Zahorán János.
Szarvas: Lévai – Pecznik, Polonszki, Kukovecz, Viszkok – Zima, Bakró, Kriska – Furár, Somogyi, Farkas (Magyar). Edző: Rétes Pál.
Vésztő: Kapusi – Bessenyei, Bányai, Hoffmann (Kordó), Lázár T. – Papp D. – Horváth D. (Petri), Benyó, Tokaji – Rostás, Tóth K. (Ferenczi). Megbízott játékos-edző: Pap Zsolt.
Gólszerző: Kriska (44.), ill. Rostás (29.).

Címlapon: Kristóf Gergő és Papp Zsolt együttes erővel próbálja szerelni Okos Istvánt. Fotó: Erdős Csaba