A lányok megváltották az ausztráliai repülőjegyet

Hozta a kötelezőt a magyar női röplabda válogatott Venezuelában, a World Grand Prix harmadik csoportjában. Együttesünk a torna szombati találkozóján a várakozásoknak megfelelően, mindössze 64 perc alatt, 3:0 arányban nyert Algéria ellen a sorozat második tornáján, Caracasban, ezzel biztosította szereplését a négyes döntőben.

Magyarország–Algéria 3:0 (7, 9, 16)
Röplabda World Grand Prix, 2. kör, 2. forduló. Caracas, 500 néző. Vezette: Rocio Huarcaya (perui), Yuka Kitamura (japán).
Algéria: Abderrahim 6, Guimour 2, Kahina 2, Rabah-Mazari, Bourihane 4, Mezemate 1. Csere: Bounser (liberó), Ayadi, Achour, Hammouche 2. Szövetségi kapitány: Tennoun Nabil.
Magyarország: Tálas 2, Dékány 11, Nagy E. 9, Liliom 3, Szakmáry 9, Dobi 7. Csere: Szpin (liberó), Kötél D. (liberó), Soós 5, Bleicher R. 3, Pekárik. Szövetségi kapitány: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:1, 2:8, 3:13, 7:16, 7:24. II. játszma: 1:0, 1:6, 2:8, 4:14, 7:16, 7:19, 8:24. III. játszma: 5:4, 6:8, 12:16, 13:22, 14:24.

Az erőviszonyoknak megfelelő magyar fölénnyel kezdődött a meccs, Liliom Ritáék pillanatok alatt 8:2-re elhúztak az ellenféltől. A nyeretlen gárdának semmiféle ellenszere nem volt Alberto Salomoni csapatának játékára. Tehetetlenek voltak Szakmáry Gréta vagy Liliom lecsapásai ellen, a szerváikkal sem mentek semmire, sőt kaptak néhány ászt. A mieink alig húsz perc alatt, 25:7-re nyerték meg az első játszmát.
A második szett sem hozott fordulatot. Liliom helyére érkezett Soós Nikolett. S ha már Soós: a játékos még a mexikóiak elleni sikert követően elmondta, megtisztelik az ellenfelet azzal, hogy komolyan veszik a mérkőzést. Ennek következményeként az együttes ismét gyorsan ellépett 10:3-ra. A folytatásban Tálas Zsuzsanna helyett Bleicher Réka került a pályára, Szpin Renátát Kötél Dóra váltotta, a magyar csapat pedig könnyedén, 25:9-re behúzta a második játszmát is.
A harmadik szettben minimális koncentrációvesztést tapasztalhattunk, hiszen 5:3-ra vezettek az afrikaiak, majd később, 10:10-nél is utolérték a csoportelsőt, de ennél több öröm nem jutott nekik a meccsen. A magyar csapat 25:16-ra megnyerte a szettet, s vele a mérkőzést is.
Alberto Salomoni:
– Játékról játékra, szettről szettre érett össze a csapat. Szervezetten játszottunk, és nagyon büszke vagyok a csapatra, az itteni és az otthoni játékosokra, a stábra, azokra, akik odahaza segítették a munkát. A magyar röplabda, a szurkolók, a szövetség megérdemli a sikert, mert ez óriási teljesítmény, minden elismerésem a döntőt kiharcoló válogatotté.

Forrás: Hunvolley.hu