A lila-fehérek túlteljesítették a küldetést

Minimális célként egyetlen pont begyűjtéséért utazott el utolsó idegenbeli túrájára a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lila-fehér játékosok azonban nem elégedtek meg ennyivel. Remek támadójátékkal léptek fel Dorogon és magabiztosan szerezték meg mindhárom pontot, amivel az előkelő harmadik helyen zárják a jövő héten záruló évet.

Dorogi FC–Békéscsaba 1912 Előre 23 (01)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Dorog, 550 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Bertalan Dávid, Mohos Milán).
Dorog: Vajda – Grabant P. (Vígh, 56.), Csató M., Nagyházi, Fürjes – Mészáros Á. – Szellák (Ungvári, 68.), Lénárt – Faragó T., Városi (Sitku, 73.), Szedlár. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Békéscsaba: Ribánszki – Pilán, Dlusztus, Szélpál – Nagy S. (Kiss L., 62.), Viczián, Nagy I., Szatmári – Gyurján (Urbin, 77.), Birtalan, Gránicz (Hursán, 46.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap: Nagy S. a 35., Nagyházi a 36., Lénárt a 43., Dlusztus a 43., Viczán a 43., Kiss L. a 83. percben.

33. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Békéscsaba 30 méterre Vajda kapujától. A labda mellé Gránicz Patrik állt oda, aki bődületes lövést küldött a jobb felső sarokba, 0–1.
63. perc: Gyurján vezette Vajdára a labdát, szépen passzolt Birtalan Botondhoz, aki az üres kapuba lőtt, 02.
71. perc:
Kiss László indította a bal szélen Szatmárit, aki cselezgetett a 16-osnál, majd a hosszú oldalra ívelt és az érkező Birtalan Botond a kapuba belsőzte a labdát, 03.
81. perc:
Viczián gurított haza figyelmetlenül, a labdára Sitku csapott le és szépen lőtt a kapuba, 13.
82. perc:
Sitku húzott el Kiss László mellett, aki viszont a támadó lábát húzta el a büntető területen belül. A megítélt 11-est Mészáros a kapufára rúgta!
92. perc:
Faragó ugratta ki Vígh Ádámot, aki a kapust is kicselezve lőtte a hálóba labdát, 23.

A mezőnyben a házigazdák kezdeményeztek valamivel többet az első félidőben, ennek ellenére veszélyesebb szituációk is az ő kapujuk előtt adódtak. A 15. percben Dlusztus ígéretes fejese hagyta el centikkel a kapu fölött a játékteret, majd újabb negyedórát követően Birtalan iramodott meg egy szerzett labdával, de a szélről kapura gurított labdáját a gólvonalról tisztázta Lénárt. Még fellélegezni sem volt idejük a hazai nézőknek, amikor Gránicz ténylegesen előnyhöz juttatta a vendégcsapatot. Akár kétgólos vezetéssel is pihenőre térhettek volna a lilák, amennyiben a végén a kapufa nem a dorogiakkal és Vajda kapussal van.
A második félidőre az egyenlítés érdekében jobban kinyíltak a házigazdák. Mindez kedvezett a csabaiaknak, akik a gyors szélsőik aktivitása révén sok helyzetet kidolgoztak. Ezekből a lehetőségekből stabil előnyt sikerült kiharcolniuk, s úgy tűnt végleg lezárják a mérkőzést. A megnyugtató vezetés azonban könnyelműségeket szült, de most még ez is belefért, a három pont begyűjtése így sem forgott veszélyben.

Jó: Mészáros, Vajda, Csató M., ill. Dlusztus, Birtalan, Szatmári, Nagy I., Gyurján.

Schindler Szabolcs:
– A szezon végére elfáradtunk, ezért ezúttal nem tudtuk megismételni az elmúlt hetekben nyújtott teljesítményünket. Ellenfelünk könyörtelenül kihasználta hibáinkat, és megérdemelten győzött.
Boér Gábor: Gratulálok a fiúknak a harmadik helyhez és köszönjük mindazoknak, akik segítettek a céljaink elérésében. Nagyon nehéz szezonon vagyunk túl, ahol viszonylagosan sikerült kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtanunk, így egy szép eredményt produkáltunk. Meglátjuk mit hoz a jövő!

Szikszai László

Címlapon: Szatmári István is nehéz helyzetbe hozta néhányszor az emberét. Fotó: Erdős Csaba