A második félidőben becsúsztak a hibák

Nem sikerült a bravúr a Gyulai Amazonoknak Miskolcon, az NB I-es női futsal-bajnokság hétvégi játéknapján. Kiegyenlített első félidő után a gyorsan bekapott gólok rátették a bélyegét a mérkőzésre.

Váradi Cintia a 7. percben gólt jegyzett Csontos Zsanett kapujába, azonban Erdélyi Angéla egy percen belül egalizálta az eredményt. Miliczki Noémi újra vezetéshez juttatta a Miskolcot, de ismét villant a gyulai csapat, Balogh Noémi egyéni akciója után 2-2 állt az eredményjelzőn. A rendkívül fordulatos és színvonalas mérkőzésen minden egyes gyulai játékos szívét-lelkét kitette a pályán, sokszor veszélyben forogtak a kapuk mindkét oldalon, de a hálóőrök a helyükön voltak. Miután döntetlennel fordultak a csapatok, a fürdővárosi játékosoktól szerkezetváltást kért Molnárné Irénke vezetőedző, ennek ellenére buta egyéni hibákból sorra szerezték a miskolciak a gólokat. Ettől függetlenül az eredmény csalóka, abszolút nem volt ilyen arányú különbség a hazaiak javára, Fülöp Diána által vezetett gyulai csapat remekül helytállt ezúttal is a jóval rutinosabb ellenfelükkel szemben. Csontos Zsanett 3 büntetőből kettőt is hárított, ennek ellenére Palakovics Laura a 40. percben állította be a végeredményt.
Molnár Zoltánné: – Az eredmény abszolút nem tükrözi a mérkőzésen látottakat, ettől függetlenül a vereséget nem kell megmagyarázni. Egyre jobban felveszik az NB I-es ritmust a lányok, de a rutin rendre az ellenfeleink oldalán áll. Bosszant, hogy olyan támadásokból kaptunk gólokat, amikre előre felkészültünk, de sokszor fegyelmezetlenek voltunk. Ennek ellenére nem csüggedünk, hasznos év áll mögöttünk, melyből tanulni kell mindenkinek.