A második vonalban minden változatlan

A 10 hetes rájátszás hatodik epizódja szerepelt programon szombaton a megye II. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Mindkét csoportban valamennyi találkozót ezen a napon játszottak le. Mivel a dobogós csapatok kivétel nélkül győzni tudtak, érdemben a helyzet mit sem változott az előző héthez mérten.

Délen a bajnoki címért harcban álló tandem ráadásul a gólarányra is komoly hangsúlyt fektetett. A listavezető szénásiak meg sem álltak 13-ig az első félidő közepére szétcsúszó kevermesiek ellen, az orosháziak pedig a kovácsháziakat küldték haza kétszámjegyű vereséggel. A látogatók a második játékrészt elején kerültek emberhátrányba, amit a jelek szerint nem tudtak feldolgozni. A harmadik felsőházi meccsen a kígyósiak hátrányból fordítva hozták le a Kétegyháza elleni szomszédvári derbit. Az alsóházban szoros csatákat hozott a forduló. Mezőmegyeren a tavasszal jól teljesítő Battonya háromgólos hátrányt „egyenesített ki”, Csanádapácán pedig a lőkösiek egalizáltak kétszer is, így mindkét helyszínen pontosztozkodással zárult a 90 perc. Csorváson viszont hazai siker született, mert az egyre reménytelenebb helyzetbe kerülő Kunágota gólképtelennek bizonyult.
Az Északi csoportban a Doboz és a Békésszentandrás is „hozta a kötelezőt”. A listavezető ellen a tartalékos Csabacsűd „vérzett el”, a Hunyadi pedig négy napon belül másodszor is legyőzte a Gyomaendrődöt. Visszatalált a helyes útra az Okány is, amely a berényiek elleni gól gazdag sikerével gyakorlatilag máris biztosította magának a bronzérmet. Az alsóházban nagyot fordított a csabai vasutas csapat és az idény végére magára találó Bucsa. A MÁV a Kinizsivel, a sárréti alakulat pedig a bajnokkal szemben állt fel kétgólos hátrányból. Érdekesség, hogy mindkét helyszínen 5–2 lett a végeredmény. Kétszer ilyen termékeny volt a 7. helyről már aligha letaszítható Keresztúr, amely az eleve 10 emberrel kiálló Atletico ellen gálázott 10 találatig jutva.

Címlapon: Nagy Szabolcs Dávid öt alkalommal talált be hétvégén. Fotó: Nagy Marcell