A nőknél Algyő, Szarvas, Csorvás a végső sorrend

A végletekig kiélezett idény zárult az NB II-es női kézilabda-bajnokság Keleti csoportjában. A záró fordulóra amolyan bajnoki döntő maradt, melynek keretében a címvédő szarvasiak a trónkövetelő Algyőt fogadták a 10 gólos győzelem reményében. Izgalmas mérkőzésen végül hét lett a két csapat között, ami a Tisza-partiak aranyérmét jelentette. A szarvasiak mögött még az egyenletes teljesítményt nyújtó Csorvás állhatott a dobogóra.

Csorvási SK–Abonyi KC 22–17 (8–9)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Csorvás: Zsiga – Kecskeméti 2 (2), Sajben 1, Réti 2, Madar, Gajdács L. 1, Biró. Csere: Lévai (kapus), Valaczkai 2, Nagy A. 4, Mitykó 1, Samu, Kurucz, PETROVSZKI 9 (4), Ivanics-Gyemó. Edző: Baráth Lajos. Az Abony legjobb góldobója: Tar 5.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2.
A mérkőzést könnyelműen felfogó, már biztos bronzérmes Csorvás csak a második félidő második felében tudta bebiztosítani a győzelmet.

Szarvasi NKK–FKSE-Algyő 2922 (1412)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas,
110 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
Szarvas:
JUHOS – KOVÁCS B. 7, GÁBOR 5, SZABÓ T. 7 (1), RAFFAI-SUCH 6, HAJDU 2, Bagi. Csere: Kasik, Pillár (kapusok), Ábrahám, MESTER 2, Nyerges, Tasgyik, Olasz, Trnyik. Edző: Száva Flórián. Az Algyő legjobb góldobói: Aracsi 5, Gercsó 5, Velky 5.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/1.
Felváltva estek a gólok, de csak a 20. percben vette át a vezetést a szarvasi együttes. Jó iramú volt a mérkőzés, a 48. percben 20–20 volt az állás. Innentől rákapcsoltak a szarvasiak és az 57. percben már hat góllal vezettek. Az őszi algyői találkozót 9 góllal nyerte a Csongrád megyei csapat, vészesen fogyott az összesítésbeli előnyük, ám a hátralévő idő már kevés volt a nagy bravúrra, veresége ellenére is az Algyő lett a bajnok, a Szarvas az ezüstérmes.

Újkígyós FISE–Makói KC 2827 (1317)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Újkígyós,
50 néző. Vezette: Kathi, Oláh.
Újkígyós: D
omokos D. – LIPTÁK 4, Leszkó, Rákóczi, Márton B. 4 (3), BAKONYI 12 (7), Márton R. 2. Csere: Markó (kapus), HORVÁTH N. 5, Csomor 1. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. A Makó Legjobb góldobója: Antal 7.
Kiállítások:
8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 11/10, ill. 6/4.
Az első félidőben már hat góllal vezetett a vendégcsapat, de az Újkígyós lelkes játékkal visszajött a mérkőzésbe és otthon tartotta a két pontot.

Gyulasport–Szolnoki KCSE 2821 (149)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 1
50 néző. Vezette: Papp D., Tar.
Gyula: BORSÓSHéjjas 3, Csapó 2, Boruzs 2, Lukoviczki 5 (2), Markos, Buzási 7. Csere: Nagy B. (kapus), Nagy N. 2, Rácz 4, Komlósi. Radnóti 3, Szabó L., Asztalos, Gyepes, Csiffáry. Edző: Barna Károly. A Szolnok legjobb góldobója: Óvári 5.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 5/3.
Ráijesztettek a hazai csapatra a vendégek, hiszen a 9. percben már 6–2-re vezettek. Egy időkérés után azonban a 20. percben már a Gyula vezetett és az előnyüket a mérkőzés végéig meg is tartották. Megérdemelten tartották otthon a két pontot, bebiztosítva ezzel a 6. helyüket.

Lajosmizsei UKC–Békéscsabai Előre NKSE U21 3532 (1618)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, 50 néző. Vezette:
Major, Szűcs.
Békéscsaba: Horvát –
Milyó 4, Hős 5, Predescu 7 (4), Dombi 1, Ekker 7, Török 5. Csere: Jani (kapus), Laurinyecz, Pap J. 2, Baranka, Láza, Szöllősi, Tokaji, Kánya 1, Vozár. Edző: Szabó Károly. A Lajosmizse legjobb góldobói: Márki 7, Pető 7, Mertlik M. 7.
6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 10/8, ill. 4/4.
Az első félidőben a Békéscsaba, a másodikban a Lajosmizse irányította a játékot. A nagyobb rutin döntött a hazaiak javára.

Május 12-én játszották:

Gyomaendrődi NKSE–Szeghalmi NKC 45–24 (20–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 65 néző. Vezette: Mazzag, Parádi.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 4, Gyuricza 4, Farkasinszki Z. 6, Fekécs 3, Szűcs 4, Fülöp. Csere: Tari (kapus), Baráth 2, Mag 9 (5), NAGY B. 11 (1), Urbán 2 (1). Edző: Lakatos Tibor.
Szeghalom: Varga T. – Szabó V., Tömösközi 4 (1), Domokos 5, Gyűrű P. 1, Forrás 13, Hajdu. Csere: Balogh P. (kapus), Székely 1, Nagy Á., Nagy P. Edző: Edző: Varga Emese.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 1/1.