A papírformának megfelelően az olasz csapat jutott tovább

A csabaiak ellenfelét éppen tíz esztendeje, 2008-ban alapították, vagyis egy nagyon fiatal egyesületről van szó. De Olaszország egyik leggazdagabb régiójában található, úgyhogy nem sok időnek kellett eltelnie ahhoz, hogy sikeresek legyenek. 2014–2015-ben már olasz bajnokok lettek, majd egy évre rá megnyerték a Bajnokok Ligáját. Nos, ezzel a gárdával vette fel a küzdelmet késő este a BRSE a CEV-kupa visszavágójának keretében (az első meccsen az olaszok nyertek 3:0 arányban).

VBC Pomi Casalmaggiore (olasz)–Linamar-Békéscsabai RSE 3:0 (22, 18, 17)
CEV-kupa női röplabdamérkőzés a legjobb 16 közé jutásért, visszavágó. Cremona, 1000 néző. Vezette: Maria de las Olas Rodriguez Machin, Andresen Michael (spanyol, dán).
Casalmaggiore: Guerra 8, GUIGGI 9, Lo Bianco 1, Balkenstein-Grothues 9, Zambelli 7, DREWS 17. Csere: SIRRESSI, Napodano (liberók), Starcsevics, Zago 1, Rondon. Vezetőedző: Cristiano Lucchi.
Békéscsaba: MLINAR 9, DOBI 13, Koseková 2, Glemboczki 5, Bondár 3, Fresco 7. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák 6, Pekárik 1, Petrenkó 1, Ludmán, Nagy E. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 5:1, 8:2, 11:5, 11:10, 18:14, 20:1, 23:19, 23:22. 2. szett: 0:2, 3:5, 9:5, 12:7, 16:11, 19:13, 21:18. 3. szett: 2:1, 2:3, 7:4, 7:6, 12:6, 14:9, 18:10, 19:14, 22:15.

A cremonai PalaRadi sportcsarnokban fogadta a csabaiakat az olasz gárda, aminek oka: pár évvel ezelőtt egy óriási viharban megrongálódott a Casalmaggiore városának sportcsarnoka. A tetőszerkezet beomlott, azóta sem javították ki, illetve nem építettek új csarnokot. Így aztán ez az ideiglenes otthona a csapatuknak.
Mint emlékezetes, meglehetősen tartalékos gárdával kelt útra a BRSE, hiszen néhány nappal ezelőtt a Nyíregyháza elleni bajnoki találkozón előbb Ksenia Ivanovics, majd a negyedik szettben Szpin Renáta sérült meg súlyosan. Ennek ellenére jól állta a sarat a Békéscsaba az első játékrészben, amely szinte végig szorosan alakult. Mi több, a második etap elején egy ideig vezettek is a viharsarkiak, akik egyáltalán nem azzal utaztak ilyen távol, hogy könnyen megadják magukat. Igaz, a szett további részében ismét beleerősített a házigazda, amely fordított, ha nem is könnyen, de behúzta a második szettet, amivel már végleg el is dőlt a továbbjutás sorsa.
A harmadik játékrészt is a vendégek kezdték jobban, de ezúttal is átmenetinek bizonyult a sikeres résztáv, ugyanis fordítottak az olaszok. Hogy aztán már a mérkőzés végéig ki se adják kezükből a kezdeményezést és a győzelmet. A békéscsabaiak becsülettel küzdöttek, de végül még másfél óra sem kellett ahhoz, hogy nagyobb nevű ellenfelükkel szemben kapituláljanak.
A CEV-kupa legjobb 16 közé jutásáért folyó két mérkőzésen kettős győzelemmel (6:0) jutott tovább az olasz csapat.
A békéscsabaiak legközelebb ismét hazai környezetben bizonyíthatnak, mégpedig az NB I-es rájátszásban, az Extraligában, amikor az Újpest együttesét fogadják. Mégpedig február 12-én, hétfőn, 20 órai kezdettel a békéscsabai városi sportcsarnokban.

Címlapképünkön: a cremonai öltözőben ekkor még bizakodva várják a mérkőzést a békéscsabai lányok