A piros tojás a csabaiaké lett

Húsvét hétfőn megkezdődött a 2016–2017. évi hazai női első osztályú röplabdabajnokság fináléja. A három győzelemig tartó párharc első mérkőzésének a békéscsabai városi sportcsarnok adott otthont, ahol a legutóbbi évek bajnoka, és lassan örökös kihívója, a Vasas Óbuda mérte össze tudását.

Linamar-Békéscsabai RSE–Vasas Óbuda 3:0 (15, 18, 20)
NB I-es női röplabdamérkőzés, döntő, első találkozó. Békéscsaba, 1600 néző. Vezette: Bátkai-Katona Ágnes, Szabó Péter.
Békéscsaba: BODNÁR 11, TÁLAS 3, Matics 2, Clement 6, SZMIRNOVA 15, SZAKMÁRY 17. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Petrenkó, Ludmán, Soós N. 1. Edző: Szasa Nedeljkovics.
Vasas: Kountoura, SKLAR 5, Pekárik 1, ROUNTREE 8, Török 5, Hardy 5. Csere: Lévai V. (liberó), Kiss G. 1, Szedmák 1. Edző: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:2, 2:2, 2:4, 4:5, 4:7, 6:8, 8:8, 8:10, 12:10, 16:12, 22:14. 2. szett: 0:3, 2:5, 5:9, 10:9, 10:11, 12:11, 15:12, 18:13, 21:17. 3. szett: 0:2, 2:2, 3:4, 6:4, 7:8, 11:8, 14:10, 14:12, 17:12, 18:15, 21:16, 21:19, 24:19.

Lendületesen kezdtek a fővárosiak, egy kicsit sem voltak megilletődöttek. Jól nyitottak, ami az első játékrész első harmadában nem ízlett a hazaiaknak. A folytatásban támadóbb lett a viharsarki alakulat, a szépen és jól helyezett ütésekkel 10:10 után átvették a vezetést, amit a második technikai szünetig tovább növeltek. 19:14-nél Jókay edző már a második idejét is kikérte. Ám ez sem segített, a házigazdák behúzták az első etapot.
A második szett elején hosszú ütésekkel és technikai hibával kezdett a BRSE. A Vasas válasza két hálóba nyitás volt, de ezzel is még náluk volt az előny. Igazi pontot egyik fél sem gyűjtött 2:5-ig. Utána is egy darabig egymás hibáiból éltek a csapatok. Majd Szakmáry Gréta ászaival a csabaiak nemcsak utolérték a Vasast, hanem a szett folyamán első ízben át is vették a vezetést. A második technikainál már három pont volt a pályaválasztó előnye. Ekkor már „valós” ütéseket és szép labdameneteket láthattunk. Ebben főleg a BRSE jeleskedett, amely ismét egyenletesen elhúzott ellenfelétől, és megnyerte a második szettet is.
A harmadik játékrészt ugyanúgy kezdte a házigazda, mint az előző kettőt: néhány hiba, és a Vasasnál volt az előny. Ám most rövidebb ideig, de aztán az első technikaira ismét a vendégek örülhettek. Ami után viszont zsinórban négy pontot szerzett a BRSE. Amit meg is őrzött a második szünetig. A finis valamivel szorosabban alakult, mint korábban, és amikor 21:19-re feljött a fővárosi egylet, a csabaiak mestere is kikérte első idejét. Hatott, a szettet és a mérkőzést is megnyerte a házigazda. Teljesen megérdemelten.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1:0 a Békéscsaba javára.

Szasa Nedeljkovics: – Ez a játék volt a célunk, nem sok energiát veszítettünk a mérkőzésen és még így is nyertünk. Pontos volt a csapat, és szép hosszú meneteket játszott a két gárda. Mindkét részről jó volt a védekezés, a mentális erő azonban nálunk volt. Jó rajt, jó hajrá, csütörtökön, a második találkozón ugyanígy fogunk harcolni.
Jókay Zoltán: – Megvoltak a mérkőzésben a pozitívumok, de nyilvánvalóan még fejlődnünk kell. A szettek elején jól játszott a csapat, amit megbeszéltünk, azt csinálták, de a játékrészek közepére elpuhultunk. A Békéscsabát végig jól játszva lehet csak legyőzni. Készülünk a második összecsapásra.