A pontatlan végjáték miatt maradtak pont nélkül

Rendkívül szoros, a végletekig kiélezett mérkőzésen szenvedett vereséget az Orosházi NKC női kézilabdacsapata, az NB I B-s bajnokság 22. fordulója szombati matinéján. A Keleti-csoport megyei képviselője a Pénzügyőr Kőér utcai csarnokában kényszerült főhajtásra, ami nem túl jó ómen a hátralévő gödi és szegedi idegenbeli rangadók előtt.

Pénzügyőr SE–OXXO Energy Orosházi NKC 26–25 (14–13)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 250 néző. Vezette: Medve, Tarnavölgyi.
Orosháza: Makai – MOLNÁR I. 6, Arsenijevic 7 (6), Dancsó, Tobak, TAKÁCS F. 5, ANTAL 5. Csere: Bíró (kapus), Butt, Székesi, Zvolenszky 2, Csajbók. Edző: Papp László. A Pénzügyőr legjobb góldobói: Vigh 9 (6), Karsai 7 (3), Palkó 7.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 9/9, ill. 8/6.

A vendégeknél nem szerepelhetett a két kettős játékengedéllyel rendelkező csabai játékos, Bottó és Mihálffy. Az 5. percben még csak 1–1 volt az állás, majd a hazaiak a néhány minuta alatt 5–2-re elhúztak. Az orosháziaknak sikerült erősíteniük, így a 19. percre összejött az egyenlítés is számukra (8–8). A félidő hajrájában rövid időre a vezetést is magához ragadta az ONKC, ám a szünetre már a fővárosiak térhettek minimális előnnyel.
Fordulás után felváltva estek a gólok. Többnyire a látogatók egyenlítettek, egy-egy gólnál nagyobb előnyre egyik csapat sem tudott szert tenni. A hajrá érdekesen alakult, az 51. percben 24–23-ra még az orosháziak vezettek, de hatperces gólcsend következett, miközben ziccereket és hétméterest hibáztak, amit védekezésben képtelenek voltak kompenzálni, így a Pénzügyőr 25–25 megszerezte a győztest gólt.
Amennyiben a kritikus pillanatokban jobban koncentrálnak a viharsarki lányok, akkor ponttal vagy pontokkal távozhatott volna a fővárosból.
Papp László: – A látottak alapján végig partiban voltunk a hazaiakkal, de a hajrában elkövetett támadásbeli hibák megpecsételték a sorsunkat.

L. Zs.

Címlapon: A látszat csal, hiszen Makai Vera nem tette fel a kezét az orosháziak kapujában, csapatát mégis legyőzte a Pénzügyőr. Fotó: Tóth Emese