A pozitívumokból kell építkezni

A Békéscsabai Előre NKSE élvonalbeli női kézilabdacsapata tartalékosan is jól küzdött az esélyesebb Érd vendégeként, ezzel együtt sem tudta meggátolni a dobogóra pályázó házigazdák magabiztos győzelmét. A szombati bajnokinak jócskán akadtak pozitív momentumai is, a lila-fehéreknek azokból kell erőt meríteniük az előttük álló, kiemelt fontosságú hazai mérkőzésekre.

Érdi KC–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 34–24 (15–11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Érd, 700 néző. Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.
Érd: Janurik – RPEZ 11 (3), Gonzalez 1, Bulatovics 2, KISFALUDY 5, Klivinyi 2, FEKETE B. 5. Csere: Gridnyeva, Sztojak (kapusok), Szabó L. 1, SIGNATE 5, Takács K., Araújo, Barján 2, Kiss N., Gulyás. Vezetőedző: Szabó Edina.
Békéscsaba: TRIFFA – Diószegi 2, KOVACSEVICS 5, Gidai, Dukics 2, Walfisch 1, Gávai 2. Csere: Terenyi (kapus), Vukajlovics 1, VASZILEUSZKAJA 8 (4), Bottó 3. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2; 8. p.: 5–2; 16. p.: 8–6; 22. p.: 9–9; 25. p.: 11–9; 27. p.: 11–11; 33. p.: 17–12; 37. p.: 20–13; 44. p.: 24–16; 49. p.: 26–21; 51. p.: 29–21; 54. p.: 33–22.

A liláknál nem szerepelhetett a sérült Glusica Leposava és Zöldi-Tóth Katalin. Az első gólt a 3. percben Dukics szerezte, de a több hazai és külföldi válogatottat szerepeltető, a tabella harmadik helyén álló érdiek Bulatovics góljával hamar fordítani tudtak. A folytatásban egyre magabiztosabbak lettek az érdiek, így a 8. percben már 5–2-re vezettek. A lila-fehérek hétméteresekkel zárkóztak, és próbálták tartani a lépést (16. p.: 8–6). Skaliczki László együttese kiválóan védekezett, ami a 22. percben megteremtette az egyenlítés lehetőségét (9–9). A hajrában két góllal elhúzott a házigazda, erre is volt még válaszuk a vendégeknek, a félidő utolsó percei azonban a házigazdák akarata szerint alakult.
Fordulás után lendületesen kezdtek a hazaiak, és a 37. percben már hétgólos előnyt harcoltak ki, miután a vendégek sokat hibáztak (20–13). A hazai gólgyártásban a jobbszélső, Krpez járt az élen, aki ekkor már a nyolcadik találatát jegyezte. A látogatók nem adták meg magukat, és becsületesen küzdve tartották a lépést. Az érdiek azonban a félidő közepén ismét fokozták a tempót. A csabaiaknak is voltak jó periódusaik: 26–17-es állásnál például zsinórban négyszer találtak kapuba, megakadályozni azonban így sem tudták az érdiek magabiztos győzelmét. A házigazda a hajrára rendezte sorait és a papírformának megfelelő magabiztossággal nyert.
A látottak alapján a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt, a mérkőzés egyes szakaszaiban jó teljesítményt nyújtó lila-fehérek ellen.

Címlapon: A fontosabb hazai meccsekre biztató lehet a lányok akarása. Fotó: Csukás Zsolt