A Szabadkígyós első kupasikere

A Szabadkígyós sikerével zárul a Békés Megye Kupa péntek esti döntője, amely izgalmak terén bizonyára minden korábbi finálét felülmúlt. A rendes játékidő nem hozott döntést, mivel a kondorosiak az utolsó pillanatokban ledolgozták a hátrányukat, a büntetők során viszont a kígyósiak voltak pontosabbak.

Közel ezer ember előtt kezdték a játékot a csapatok. A kígyósiak ragadták magukhoz az irányítást, de a mezőnyfölényüket nem tudták gólra váltani, a játékrész második felére pedig a kondorosiak is magukra találtak, így még élvezetesebbé vált a meccs.
Szünet után ismét a kígyósiak percei következtek. A kupadöntőben újoncnak számító csapat nyomás alá helyezte a zöld-fehérek kapuját és a 60. percben Piti László révén a vezetést is megszerezte, bár az ellentábor erőteljesen reklamálta, hogy a gólt leshelyzet előzte meg. Janis János együttese szépen lassan megint lábra kapott, de nem igazán bírt a Futaki Krisztián által bevehetetlen erődként funkcionáló kígyósi védelemmel. Sokkal több veszélyt okoztak a kígyósi kontrák, de a szerencse által is pártfogolt Magony Gergő rendre a helyén volt, egy esetben pedig a kapufa hárított helyette. Ahogy fogytak a percek, úgy vált egyre reménytelenebbé a KOTE-ostrom, végül azonban a csereként beállt Rafaj Roland a hosszabbításban, nagy izgalmak közepette bevette Farkas Zsolt kapuját, és már gyakorlatilag középkezdésre sem maradt idő.
Következtek a büntetők, melyek során a kondorosiak két-, a kígyósiak ellenben csak egy alkalommal hibáztak, legvégül pedig Pozsár Gábor tette fel a koronát csapata jó teljesítményére.

Kondorosi TE–Szabadkígyósi SZSC 1–1 (0–0) – büntetőkkel: 3:4
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 1000 néző. Vezette: Gyuga Zsolt (Zacsok Imre, Halma Sándor).
Kondoros: Szólik (Magony) – Hanyecz, Kis M. (Rafaj), Borgulya, Vajgely – Takács, Kajtár, Zsíros (Laksteter) – Harangozó, Péli, Lakatos. Edző: Janis János.
Szabadkígyós: Farkas Zs. – Ferenczi, Futaki, Farkas F., Frankó – Kardos, Pozsár, Cseke – Farkas J. (Telek), Piti (Szabó Z.), Burkus (Milek). Játékos-edző: Pozsár Gábor.
Gólszerző: Rafaj (92.), ill. Piti (59.).
Büntetőrúgások: Kajtár (1:0), Cseke (1:1), Borgulya (2:1), Telek (2:2), Laksteter (kihagyta), Milek (kihagyta), Rafaj (3:2), Farkas F. (3:3), Péli (kihagyta), Pozsár (3:4).

Címlapon: Kígyósi örömünnep a trófeával. Fotó: Nagy Marcell

A kupadöntő képes beszámolóját holnap tesszük közzé.